امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی در روستاهای البرز


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی بعد از ظهر چهارشنبه در آئین افتتاح مرکز خدمات ارتباطی بین‌المللی شهید محسن فخری‌زاده در محل فرودگاه پیام در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مهم‌ترین ویژگی این مرکز این است که شرایطی را فراهم کردیم تا زیرساخت خرید و فروش اینترنت بین‌الملل که در اختیار دولت بود از انحصار خارج شود و بخش خصوصی و اپراتورها بتوانند، اینترنت خود را مستقیماً از شرکت‌های بین‌المللی ضمن رعایت اصول شبکه مخابراتی تأمین کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: در بسیاری از کشورهای خارجی که ایرانیان در آن زندگی می‌کنند، برای مطلع شدن از اخبار و اطلاعات از پلت فرم‌های ایرانی استفاده می‌شود، بر این اساس پلت‌فرم‌های ایرانی باید خدمات باکیفیت فراهم کنند.

وی خاطرنشان کرد: آن‌ها وقتی اینترنت را از داخل کشور تأمین می‌کنند، اینترنتی که طبیعتاً از سیستم‌های فیلترینگ و امثال آن گذر کرده و کیفیت آن نامناسب شده، به تبع کیفیت نامناسبی را تحویل مشتریان در خارج از کشور می‌دهند.

آذری‌جهرمی با بیان اینکه اما در اینجا این محدودیت‌ها برای آنها وجود ندارد، گفت: آن‌ها می‌توانند با بهترین کیفیت خدمات خود را به ایرانیان خارج از کشور ارائه دهند و این امر گام مهمی است برای توسعه محتوای ایرانی در کشورهای منطقه و در خارج از ایران و یک مانع‌زدایی برای شرکت‌های ایران برای کسب سهم در بازارهای منطقه‌ای است.

وی ادامه داد: سومین ویژگی این مرکز این است که ما تصمیم گرفتیم البرز در سند شبکه ملی اطلاعات که قطب مراکز داده دیده شود و این استان به عنوان بزرگ‌ترین قطب مرکز داده کشور محسوب می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه این مرکز حضور محکم دولت در توسعه این منطقه است، اظهار کرد: به غیر از افتتاح این مرکز داده، سه مرکز داده دیگر بر روی شبکه ملی اطلاعات احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه اولین مرکز داده به پایان رسیده است، تصریح کرد: دومین مرکز ۹۰ درصد پیشرفت دارد و یکی از اپراتورها می‌خواهد دیتاسنتر بزرگی را در این مرکز دایر کند که مطالعات آن تمام شده است و کار احداث را آغاز کرده و ظرف ۲ تا ۳ سال آینده این مرکز یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های بی‌نظیر مراکز خاورمیانه خواهد بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: آخرین روستای استان البرز به عنوان سومین استان کشور که جمعیتی بالای ۲۰ خانوار داشت، به اینترنت متصل شد و زیرساخت الکترونیکی در تمام مناطق جمعیتی استان ایجاد و دسترسی آن به اینترنت فراهم است.

وی اظهار کرد: بر اساس زیرساخت‌ها، امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی در تمام مناطق روستایی نیز فراهم است.

وی متذکر شد: از بعد سرور، سخت‌افزار و نرم‌افزار انتخابات نیز وزارت کشور با همکاری شورای نگهبان کار را پیش بردند و ما مساعدت و کمک می‌کنیم، البته وظیفه اصلی ما تهیه زیرساخت‌ها بود که در دور دست ترین روستاهای البرز امروز ارتباط اینترنت و شبکه ملی اطلاعات فراهم است و مورد استفاده قرار می‌گیرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

نام ۱۰ دانشگاه برتر در هوش مصنوعی/ کشورهای پیش‌رو در AI کدامند
رگولاتور چین درباره توزیع کنندگان تراشه خودرو تحقیق می کند
توئیتر حساب جعلی نویسنده مشهور را تایید و بعد رد کرد
محصولات آینده نوکیا فاش شد