امکان مهارت آموزی سربازان در دانشکده مخابرات فراهم می‌شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات، وحید یزدانیان در سومین پیش نشست تخصصی مهارت آموزی کارکنان وظیفه (سربازان)، به همکاری مشترک دانشکده‌ پست و مخابرات با ستاد کل نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: طی تفاهم نامه صورت گرفته، مقرر شد که امکان مهارت آموزی برای سربازان فراهم شود.

وی افزود: بر اساس این تفاهم نامهه همکاری، سربازان پس از اتمام دوره‌ سربازی می توانند وارد بازار کار شوند. سربازان اگر مهارت لازم را ببینند، این مهارت به عنوان احتساب خدمت در نظر گرفته خواهد شد.

یزدانیان ادامه داد: براین اساس آزمونی برگزار و مدرسان از بین کارکنان وظیفه انتخاب می‌شوند که باید دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا بالاتر باشند. در ادامه، مدرسان آموزش داده می‌شوند و محتواها را در اختیار می‌گیرند و سپس کار آموزش به سربازان شروع می‌شود.

رئیس دانشکده‌ پست و مخابرات، خاطرنشان کرد: شرط اجرای این طرح، تطبیق آموزش با نیاز جامعه‌ جذب است و سازوکارهای تطبیق آموزش با نیاز جامعه جذب می‌تواند به عنوان استخراج نیازهای بازار شغل در افق حداقل دوساله اتفاق بیافتد و نظام های اعتباربخشی مورد تایید حتما پیاده سازی شوند.

وی در رابطه با نحوه استخراج نیازهای بازار کار آینده افزود: انعقاد تفاهم نامه توسط نهادهای آموزش دهنده با نهادهای صنفی یا با شرکت های بزرگ از جمله کارهایی است که انجام می‌شود. طراحی فروم‌های استخراج نیازها بر عهده‌ دانشکده است و در این راستا نشست های تخصصی و هم اندیشی برای استخراج نیازها برگزار خواهد شد.

یزدانیان با بیان اینکه حدود ۳۴ درصد از مجموع فارغ التحصیلان دانشگاهی و ۵۲ درصد از زنان فارغ التحصیل دانشگاهی، غیرفعال هستند، چالش مهم در اشتغال را عدم وجود مهارت لازم برای فارغ التحصیلان دانست و ادامه داد: اکوسیستم اشتغال در کشور آماده سازی نشده و نظام‌های آینده پژوهی مهیا نیست.

مجری تامین زیرساخت‌های آموزش مهارتی بخش ICT در رابطه با تفاوت فناوری اطلاعات و ارتباطات با سایر فناوری‌ها، افزود: فناوری اطلاعات زیرساختی حیاتی برای تمام بخش‌های اقتصادی است و در توسعه‌ اجتماعی بسیار موثر است و نوآوری در تمام بخش‌ها را به دنبال دارد.

یزدانیان با بیان اینکه یک سری مشاغل از جمله تولید اپلیکیشن تا ۱۰ سال قبل نبودند و طی چند سال اخیر به وجود آمده و رشد کرده‌اند، ادامه داد: برای حوزه‌ ICT، جامعه‌ مخاطبان منحصر به سربازان دارای مدرک کارشناسی و بالاتر و جامعه‌ جذب نیز بخش خصوصی همین حوزه‌ است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

باج افزاری که فقط قهوه سازها را آلوده می‌کند
همزمان با توسعه شبکه ۵G، مطالعه ۶G در دستور کار ایرانسل است
اطلاعات تازه در مورد گوشی‌های جدید شیوآمی
تلاش کمیسیون اروپا به دنبال اخذ مالیات سنگین از اپل