انبارهای رباتیک آمازون به کارگران آسیب می رسانند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، از سال ۲۰۱۴ میلادی آمازون کارآمدی و ایمنی انبارهای اتوماتیک خود را به رخ شرکت های دیگر می کشد.

در این انبارها ربات ها در بخش های مختلف به کارمندان انسانی کمک می کنند.

اما اکنون فاش شده اتوماسیون بیشتر به کارمندان این شرکت آزار می رساند. گزارش جدید «مرکز گزارش دهی تحقیقاتی»( Reveal ) نشان می دهد بین ۲۰۱۶تا۲۰۱۹ میلادی نرخ جراحت های جدی کارمندان آمازون در انبارهای رباتیک ۵۰ درصد بیشتر از انبارهای عادی بوده است.

همچنین این واحدها بیشترین میزان جراحت های کارگران را بین انبارهای آمازون داشتند. به عنوان مثال سال گذشته در انبار رباتیک BF۱۳ در سیاتل نرخ جراحت میان ۱۰۰ کارگر۲۲ مورد گزارش شده بود.

این  گزارش اشاره می کند چنین رقمی ۵ بار بالاتر از استانداردهای صنعتی و حتی متوسط آمازون است.

آنچه به جراحات بیشتر کارگران آمازون در انبارهای رباتیک منجر می شود، انتظارات غیر واقعی این شرکت از کارگران آنها است. به عنوان مثال قبلا گروهی از کارمندان این انبارها باید در هر ساعت ۱۰۰ بسته را اسکن می کردند. اما اکنون آمازون از آنها انتظار دارد تا ۴۰۰ بسته را در همان بازه زمانی اسکن کنند. این کارمندان نمی توانند بدون آسیب به خود با ربات ها همکاری کنند.

طبق اطلاعات گزارش جراحات در انبارهای رباتیک این شرکت طی فصل خرید برای تعطیلات افزایش می یابد. در سال ۲۰۱۹ میلادی آمازون ۱۴ هزار مورد جراحت جدی در ۱۵۰ مرکز خود ثبت کرده است. همچنین نرخ جراحتها هر سال افزایش می یابد.

این درحالی است که به نظر می رسد آمازون تمایلی به اطلاعات از قانونگذاران فدرال در این خصوص ندارد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فراخوان جذب کارآموز در همراه اول
موبایل ۵G با قیمت ۳۰۸ دلار رونمایی شد
حق امتیاز موبایل تاشوی سامسونگ با دوربین چرخان فاش شد
پاسخ طراح طرح فضای مجازی مجلس به برخی شبهات