انتشار ابزار دولت آمریکا برای بررسی آلودگی به بدافزار سولار ویندز


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، این آژانس که به سیسا شهرت دارد، اعلام کرده ابزار یادشده می‌تواند مشخص کند رایانه‌ای به بدافزار مهاجم به نرم افزار اوریون شرکت سولار ویندز آلوده شده است یا خیر.

این آلودگی بدافزاری موجب سرقت اطلاعات حساس و محرمانه از ده ها شرکت بزرگ فناوری و نیز وزارتخانه‌های مختلف دولت آمریکا شده و جنجال گسترده‌ای را در این کشور به راه انداخته است. کاخ سفید حملات یادشده را به روسیه نسبت داده و کرملین نیز هرگونه مشارکت در حمله یادشده را انکار کرده است.

ابزار عرضه شده بدین منظور CHIRP نام دارد و مخفف برنامه واکنش به رویدادها و شکار است. نرم افزار اوریون سولار ویندز به طور گسترده در جهان برای نظارت بر عملکرد شبکه‌های رایانه‌ای به کار می‌رود و هکرها از آن برای توزیع بدافزار Sunburst/Solorigate در بین بیش از ۱۸ هزار مشتری سولار ویندز استفاده کردند.

مایکروسافت یک گروه هکری به نام نوبلیوم را عامل حمله به سولار ویندز معرفی کرده است. آژانس سیسا قبلاً هم ابزاری به نام اسپراو را عرضه کرده بود که برای شناسایی حساب‌های کاربری آلوده در شبکه‌های رایانه‌ای و نیز اپلیکیشن‌های مشکوک به آلودگی در محیط برنامه‌های آزور و مایکروسافت ۳۶۵ کاربرد داشت.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

آمار تراکنشهای دیجیتال/ بلوغ ۷۰ درصدی دستگاهها در خدمات الکترونیک
آمریکا با ادغام انویدیا و ARM مخالفت کرد
افشاگر فیس بوک درباره اصلاح قانون به کنگره مشاوره داد
تقاضا برای آیفون ۱۳ کاهش یافت