انتشار فهرست پررونق‌ترین مشاغل عصر دورکاری


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از استاتیسکا، بررسی‌های این سایت تحلیلی نشان می‌دهد با تداوم شیوع ویروس کرونا، دورکاری به یک روند عادی در بسیاری از کشورهای جهان مبدل شده و ازجمله در امریکا افراد زیادی کارهای روزمره و حرفه‌ای خود را از منازل پیگیری می‌کنند.

در میان مشاغل مختلف دورکار شده، حرفه‌های مرتبط با نرم افزار و فناوری اطلاعات بیشترین سازگاری را با شرایط جدید دارند و در بررسی انجام شده ،۸۵ درصد از فعالان این حرفه گفته‌اند که به طور کامل با وضعیت تازه هماهنگ شده‌اند. همچنین ۸۲ درصد از فعالان این حرفه گفته‌اند تصور می‌کنند کل صنعت آی تی و نرم افزار با شرایط دورکاری ناشی از کرونا سازگار باشد.

بر اساس بررسی مذکور که از تاریخ ۲۷ آوریل تا ۳ می در آمریکا و بر مبنای یک جامعه آماری ۵۴۴۷ نفری صورت گرفته، ۸۳ درصد از فعالان حوزه خدمات مالی و بانکداری از تطبیق خود با شرایط دورکاری ناشی از کرونا خبر داده‌اند و ۸۲ درصد هم گفته‌اند تصور می‌کنند این تطبیق در کل این حوزه رخ داده است.

۸۳ درصد از افرادی که در حوزه رسانه‌ها و ارتباطات کار می‌کنند هم گفته‌اند با شرایط کاری پساکرونا کنار آمده‌اند و تصور می‌کنند ۷۶ درصد همکارانشان هم خود را با این شرایط تطبیق داده‌اند.

رتبه چهارم در این زمینه به خدمات طراحی داخلی رسیده است و سازمان‌های ارائه دهنده خدمات دولتی عمومی، فعالان صنعت تفریح و سرگرمی، مسافرت و اوقات فراغت و خرده فروشی در رتبه‌های بعدی هستند.

بدترین رتبه مربوط به خرده فروشی هاست که تنها ۴۴ درصد فعالان این شغل خودشان را با شرایط پساکرونایی تطبیق داده‌اند و صرفاً ۲۹ درصد شاغلان این بخش گفته‌اند تصور می‌کنند همکارانشان قادر به هماهنگی خود با شرایط جدید باشند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

برگزاری کنگره ملی مهندسی مکانیک بیوسیستم با حمایت ایرانسل
شبکه ملی اطلاعات پایدار و باکیفیت لازمه توسعه اقتصادی است
وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
سهم اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص داخلی به ۱۰ درصد می‌رسد