انتقاد از دستورالعمل ممنوعیت بانک‌ها در سرمایه‌گذاریهای خطرپذیر


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: به‌تازگی دستورالعملی برای جلوگیری از حضور بانک‌ها در سرمایه گذاری‌های خطرپذیر ابلاغ شده ولی حاصل آن این است که بانک‌ها در این سرمایه گذاری‌ها حضور نداشته باشند که این مهم ما را از اهدافمان عقب می‌اندازد.

وی با اشاره به حضور امروز خود در همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت، توضیح داد: امروز با استفاده از فناوری‌های نوین پرداخت، بیش از ۸۰ درصد تراکنش‌های بانکی اپراتورها صورت می‌گیرد.

وزیر ارتباطات با تاکید براینکه یکی از مسئولیت‌های جمع حاضر در همایش بانکداری الکترونیک این است که نقشه راه توسعه شبکه بانکی را به سمت ⁣«بلاک‌چین» طراحی کند، خاطرنشان کرد: متأسفانه این موضوع و عدم آینده‌نگری در آن، ضررهای بسیاری را متوجه مردم کرده و باعث خروج ارز از کشور شده است.

وی با بیان اینکه نه‌تنها مردم، بلکه بسیاری از مسئولان نیز با این موضوع آشنا نیستند، افزود: اگر کسانی که فناوری نوین بانکی فعلی را ایجاد کرده‌اند با پایداری آن بدون پیشرفت پافشاری کنند، کشور را با وقفه مواجه خواهند کرد.

جهرمی با تاکید براینکه مدل اقتصادی کشورهای مختلف در زمینه اقتصاد دیجیتال باید مدنظر ما نیز قرار بگیرد تا از توسعه دور نمانیم، اضافه کرد: ⁣اقتصاد دیجیتال در سال آینده بخشی از برنامه بودجه دولت خواهد بود.

وی با بیان اینکه کسب و کارهای نوپا مانع بزرگی در نظام پرداخت دارند و انحصارات این بخش، مانعی برای این گروه است، تصریح کرد: البته ما منتظر نظام بانکی نماندیم و شیوه نامه‌ای برای پرداخت آنلاین از طریق اپراتورها تدوین و ابلاغ کردیم تا هم‌راستا با نظام بانکی کار پیش رود. ولی هیچ‌چیزی اندازه نظام بانکی در این مهم اثرگذار نیست.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

طرح «مدیریت ترافیک هوایی پرنده‌‎های بدون سرنشین» به اتمام رسید
ضرورت راه‌اندازی پلتفرم‌های مشترک با کشورهای اسلامی
اپ اخبار جعلی واکسیناسیون از اپ استور حذف شد
قرار نیست ارتباط مجازی ما با دنیا قطع شود