اندازه گیری ضربان قلب و سرعت تنفس با دوربین گوشی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسلش گیر، در سال‌های اخیر مچ بندها و ساعت‌های هوشمند زیادی برای اندازه‌گیری علائم حیاتی بدن تولید شده‌اند، اما گوگل روشی خلاقانه را برای انجام این کار با استفاده از اپلیکیشن گوگل فیت بر روی گوشی اندرویدی پیکسل مورد استفاده قرار داده است.

گوگل فیت از ویدئوی ضبط شده از افراد با استفاده از دوربین گوشی برای اندازه‌گیری نبض نوک انگشت افراد و در نهایت ضربان قلب اشخاص بهره می‌گیرد. در این روند از فلاش ال ای دی دوربین هم استفاده می‌شود. همین روش برای اندازه‌گیری سرعت تنفس کاربران در هر دقیقه نیز قابل استفاده است.

برای افزایش دقت محاسبات انجام شده که با استفاده از ویدئوی گرفته شده از سینه به بالای افراد صورت می‌گیرد، اشخاص باید از استفاده از هرگونه اشیای تزئینی، اعم از گردن آویز و غیره خودداری کنند.

گوگل تاکید کرده که این روش جایگزینی برای بررسی‌های دقیق پزشکی در بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌ها محسوب نمی‌شود و تنها به افراد کمک می‌کند درکی کلی از میزان سلامت خود پیدا کنند و در صورت مشکوک بودن شرایط برای مراجعه سریع به پزشک اقدام کنند. این شرکت افزوده که داده‌های مذکور بر روی سرورهای این شرکت هم ذخیره نمی‌شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کارکنان یک شرکت تولیدکننده بازی در آمریکا تظاهرات می کنند
ایلان ماسک به اپل حمله کرد
میراث دولت دوازدهم برای وزیر بعدی ارتباطات چیست
ویژگی موبایل های تاشو سامسونگ فاش شد