اندروید ۱۰ ساله شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت،  ۱۰ سال از زمانی که گوگل از G۱، نخستین موبایل اندروید رونمایی کرد، می گذرد. از آن زمان تاکنون اندروید از یک سیستم عامل پر از مشکلات و باگ به محبوب ترین پلتفرم رایانشی در جهان تبدیل شده است.

اندروید هنگام رونمایی مشکلات فراوانی داشت، به عنوان مثال قابلیت نمایش ویدئو خارج از یوتیوب را نداشت. از سوی دیگر چند اپلیکیشن محدود در «اندروید مارکت» (نسخه قبلی گوگل پلی) وجود داشتند. این سیستم عامل حتی کیبورد مجازی نداشت. 

اما ایده اصلی آن مشخص بود. گوگل اندروید را به عنوان یک سیستم عامل OS باز و اینترنت محور ارائه کرد که خدمات آن مخصوص موبایل است.

در این مسیر، باسرعت گرفتن به روزرسانی نرم افزارها و همچنین تولید موبایل های پرچمدار، اندروید به سیستم عاملی پرطرفدار تبدیل شد.

به هرحال امروز اندروید نرم افزار پیش فرض تمام موبایل های غیر آیفون است. همچنین در ۲۰۱۷ میلادی تخمین زده شد تعداد کاربران فعال آن از مرز ۲ میلیارد نفر گذشته است. همچنین در دهه گذشته اندروید به سیستم عاملی برای تبلت، موبایل هوشمند و تلویزیون، هدست های واقعیت مجازی و حتی اجاق گاز نیز تبدیل شده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

چند دادستان آمریکایی خواهان تجزیه بخش تبلیغاتی گوگل شدند
رئیس گوگل خواستار برابری نژادی در امریکا شد
هوش مصنوعی جهش آینده کرونا را پیش بینی می‌کند
۷۰ هزار سیم کارت مزاحم پیامکی در ۳ ماه قطع شد