انگلیس از تجهیزات ۵G هواوی استفاده می کند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، طبق گزارشی جدید انگلیس بالاخره پس از چندماه مذاکره و گمانه زنی از تجهیزات هواوی در شبکه اینترنت ۵G خود استفاده می کند.

به گفته یکی از منابع آگاه «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس قصد دارد اجازه استفاده برخی از تجهیزات هواوی در سرویس ۵G این کشور را صادر کند.

البته هنوز جزئیات این امر مشخص نیست اما گزارش های پیشین حاکی از آن است که احتمالا استفاده از تجهیزات هواوی در مواردی که خطر دسترسی چین به اطلاعات وجود دارد، محدود خواهد شد.

از سوی دیگر گزارش های اولیه نیز حاکی از آن بود که ۴ کریر مخابراتی بزرگ انگلیس در شبکه های ۵G خود از تجهیزات هواوی استفاده می کنند. این شرکت ها از نگرانی ها درباره  خطر استفاده از تجهیزات این شرکت چینی آگاه هستند. اما آنها با کمک تجهیزات هواوی می توانند شبکه هایی ایجاد کنند که احتمال فروپاشی در آنها کمتر است.

از سوی دیگر آنها با استفاده از تجهیزات هواوی سعی دارند شرکت های اریکسون و نوکیا را وادار کنند قیمت های خدمات و تجهیزات خود را بکاهند.

چنین خبری در صورت صحت  به ایجاد اختلاف میان آمریکا و انگلیس منجر می شود. زیرا آمریکا به همپیمانان خود هشدار داده از تجهیزات ۵G هواوی استفاده نکنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مجوز تجهیزات رادیویی باید یکماه قبل از پایان اعتبار تمدید شود
نخستین دورۀ «ایرانسل تاک» برگزار شد
تعرفه ارائه خدمات موبایل در دفاتر پیشخوان تصویب شد
یوتیوب برای فعالسازی دوباره حساب ترامپ شرط گذاشت