انگلیس از شرکت های بزرگ فناوری مالیات می گیرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، انگلیس از برنامه‌های خود برای وضع مالیات بر شرکت‌های بزرگ فناوری دیجیتال رونمایی کرده است. این مالیات شرکت‌های جهانی و بزرگی مانند آمازون و گوگل، اپل و فیس بوک را هدف گرفته است.

در صورت وضع این قانون مالیاتی، شرکت‌های بزرگ دیجیتال باید از آوریل ۲۰۲۰ میلادی ۲ درصد از درآمد سالانه خود از فروش در انگلیس را مالیات بپردازند. به گفته مقامات مبلغ این مالیات تا ۲۰۲۲ میلادی به ۴۰۰ میلیون پوند می‌رسد.

«جس نورمن» وزیر خزانه داری انگلیس در این باره گفت: قانون مالیات سرویس‌های دیجیتال طوری طراحی شده که رقابتی و عادلانه باشد.

جالب آنکه این قانون دقیقاً روزی ارائه شد که فرانسه نیز به عنوان نخستین کشور وضع مالیات برشرکت های بزرگ دیجیتال را تصویب کرد. طبق این قانون شرکت‌های بزرگ دیجیتال باید ۳ درصد از درآمد سالانه خود در فرانسه را به دولت این کشور مالیات بپردازند.

این درحالی است که وضع قوانین مالیاتی جدید بر شرکت‌های دیجیتال بزرگ دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را خشمگین کرده است. در همین راستا ترامپ از وضع این قوانین در فرانسه انتقاد کرد و دستور داد تحقیقاتی درباره قانون مالیاتی جدید انجام شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ششمین دوره مسابقات چالش‌های فناوری اطلاعات برگزار می شود
تبریک دبیر شورای عالی فضای مجازی به رئیس جمهور منتخب
حمایت از حضور مستقل شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه الکامپ
قدردانی مدیرعامل مخابرات از خانواده بزرگ مخابرات کشور