اوبر ۳۷۰۰ کارمندش را اخراج می کند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تلگراف، اوبر به دلیل پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا ۳۷۰۰ نفر از کارمندانش را اخراج می کند.

این شرکت آمریکایی اعلام کرده برای کاهش ۱۴ درصدی هزینه ها، مجبور به کاهش نیروی انسانی خود شده است. این شرکت کارمندان بخش خدمات پشتیبانی مشتریان و تیم های استخدامی خود را کاهش می دهد. همچنین دارا خسروشاهی مدیر ارشد اجرایی اوبر نیز از باقیمانده دستمزد خود در ۲۰۲۰ میلادی چشم پوشی می کند.

خسروشاهی در ایمیلی به کارمندان اوبر نوشت: تغییرات سخت تری در دو هفته آینده در پیش است.

کاهش نیروی انسانی بخشی از برنامه اوبر برای کم کردن هزینه های عملیاتی در واکنش به چالش اقتصادی و عدم قطعیتی است که در نتیجه شیوع کووید۱۹ به وجود آمده است. 

همچنین این شرکت تصمیم دارد ۱۸۰ مرکز سرویس برای رانندگان را تعطیل کند. در این مراکز کارمندان با رانندگان و کاربران اپلیکیشن اوبر ارتباط برقرار می کردند.

در کنار این موارد، در ماه آوریل این شرکت پیش بینی خود از درآمد سالانه را کاهش داد. پیش از این اوبر تخمین می زد درآمد شرکت در  ۲۰۲۰ میلادی به ۱۶ تا ۱۷ میلیارد دلار برسد و در پایان سال به سودآوری دست یابد. اما اکنون تحلیل ها حاکی از آن است که درآمد اوبر در سال جاری به ۱۴.۴ میلیارد دلار می رسد و زیاندهی شرکت همچنان پا برجا خواهد بود.

این خبر در حالی منتشر می شود که شرکت تاکسی اینترنت لیفت نیز هفته گذشته اعلام کرد ۱۷ درصد نیروی کار خود را اخراج می کند. 


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

برگزاری کنگره ملی مهندسی مکانیک بیوسیستم با حمایت ایرانسل
شبکه ملی اطلاعات پایدار و باکیفیت لازمه توسعه اقتصادی است
وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
سهم اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص داخلی به ۱۰ درصد می‌رسد