اپراتورهای موبایل برای فروش اطلاعات کاربران جریمه می شوند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، کمیته فدرال ارتباطات آمریکا (FCC) به اپراتورهای موبایل هشدار داده است آنها با فروش اطلاعات موقعیت مکانی کاربران قوانین را نقض کرده اند. شرکت های خاطی باید به زودی بهای این نقض قانون را بپردازند.

در همین راستا روزنامه وال استریت ژورنال اعلام کرده  کمیته فدرال ارتباطات آمریکا تصمیم دارد پس از آنکه مطمئن شد شرکت های AT&T، اسپرینت، تی موبایل و وریزون موفق به محافظت از اطلاعات موقعیت مکانی کاربران نشده اند، از آنها صدها میلیون دلار غرامت دریافت کند.

این سازمان قانونگذار هشدارهایی درباره مسئولیت شرکت ها درباره حفظ اطلاعات موقعیت مکانی افراد به اپراتورهای موبایل فرستاده است.

به گفته منبعی آگاه مقامات هنوز هیچ پیشنهادی برای تسویه این امر به شرکت ها ارائه نکرده اند. به همین دلیل شرکت ها معتقدند می توان با کمیته فدرال ارتباطات مصالحه کرد.

این در حالی است که اپراتورهای موبایل نه تنها اطلاعات موقعیت مکانی مشتریان خود را فروخته اند بلکه آنها در مقابل درخواست کنگره آمریکا درباره توقف این روند نیز دروغ گفته اند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تمامی خدمات تأمین اجتماعی تا ۶ ماه آینده الکترونیکی می شود
امکان ثبت نام کاربر جدید در وی چت تعلیق شد
کمپین ۶ ماهه چین برای پاکسازی اپ ها
سری موبایل جدید موتورلا با دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی عرضه می شود