اپلیکیشنی که مداد دست گرفتن را به کودکان یاد می‌دهد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، معلمان گاهی مجبور هستند ساعت‌ها برای یاد دادن نحوه درست نگارش و قلم دست گرفتن برای هر دانش آموز وقت بگذارند. در عین حال گاهی موارد نیز نظارت درستی بر این مساله انجام نمی‌شود و لذا یک سیستم جدید برای غلبه بر این چالش ابداع شده است.

فناوری یادشده که توسط شرکت آلمانی – فرانسوی کالیگو ابداع شده معلم هوشمند نگارش یا KIHT نام دارد و همراه با نسخه به روز شده اپلیکیشنی به نام کالیگو عرضه می‌شود. قلم هوشمند مورد استفاده در این طرح، دارای جوهر قابل شارژ و نیز IMU (واحد اندازه‌گیری اینرسی) و ماژول بلوتوث است.

دانش آموزان از این قلم برای نوشتن حروف جداگانه بر روی یک ورق کاغذ معمولی استفاده می‌کنند و همانطور که این کار را انجام می‌دهند، IMU موقعیت نوک قلم را ردیابی کرده و داده‌های مرتبط را به برنامه منتقل می‌کند. این برنامه به نوبه خود تعیین می‌کند که آیا متن به درستی نوشته شده است یا خیر، و در نهایت به کودک توصیه می‌کند برای برطرف کردن اشتباهات خود باید چه کند. نتیجه کار دانش آموزان برای بررسی‌های بعدی در محیط برنامه نیز ذخیره می‌شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

حمله سایبری به سیستمهای فناوری اطلاعات فولاد کشور دفع شد
دومین پرتاب تحقیقاتی ماهواره بر «ذوالجناح» انجام شد
تبدیل وضعیت دو پژوهشکده پژوهشگاه فضایی ایران از اصولی به قطعی
رضایت ۷۴ درصدی مردم از اپلیکیشن‌های سلامت