اپلیکیشن‌های حوزه کودک با حضور وزیر ارتباطات رونمایی می‌شوند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، سید جمال هادیان طبایی زواره در جلسه‌ای با حضور VODها (سایت‌های اشتراک ویدئو)، تولیدکنندگان زیرساخت و اپلیکیشن‌های حوزه کودک گفت: جشن انتخاب فیلم‌ها و ایده‌های برتر جشنواره کودکآنلاین نیمه اسفندماه برگزار می‌شود.

دبیر جشنواره کودکآنلاین بابیان اینکه پس از معرفی فیلم‌ها و ایده‌های منتخب وارد مرحله سوم جشنواره کودکآنلاین خواهیم شد گفت: در این مرحله با برنامه‌ریزی‌ قرار است یک شتاب‌دهنده، ایده‌های برگزیده را هدایت کند و از ایده‌پردازان برگزیده حمایت شود؛ که در این راستا علاوه بر فیلم‌های کوتاه، ۲۰ ایده موردحمایت قرار می‌گیرند و به مرحله تجاری‌سازی می‌رسند.

هادیان بابیان اینکه طراحی زیست‌بوم برای کودکان در فضای مجازی و عرصه وب شامل سه حلقه فرهنگ‌سازی، تولید محتوا، زیرساخت و خدمات است، گفت: در حلقه‌ فرهنگ‌سازی قدم‌هایی برداشته‌شده که جلسات «نقد و اندیشه» که توسط روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود در همین راستا است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره‌ کودکآنلاین برای تولید محتوای کودکان به‌عنوان حلقه دوم اکوسیستم کودکان در فضای مجازی گفت: برای حلقه سوم هم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، جلسه‌ای با فراهم‌کنندگان این زیرساخت‌ها برگزار کرد و قرار شد اپلیکیشن‌های ویژه کودک و نوجوان تهیه و یا اپلیکیشن‌های این حوزه ارتقا یابد.

مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات با بیان اینکه ایده‌های بسیار خوبی هم از طرف VODها و تولیدکنندگان اپلیکیشن ها ارائه شد که برخی از آن‌ها آماده رونمایی است، گفت: به نمایندگی از  وزیر اعلام می‌کنم که وی آمادگی دارد در مراسمی طی هفته‌های آتی از اپلیکشن‌های تهیه‌شده و آماده در حوزه کودک، رونمایی کند.

وی افزود: برنامه‌ریزی لازم در حال انجام است تا در برنامه‌ای مبسوط این اپلیکیشن‌ها، هم افتتاح و هم از طرف وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی شوند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

اطلاعیه مرکز ملی فضای مجازی درباره حمله سایبری به سامانه سوخت
تمام زیرساخت‌های ارتباطی کشور بدون مشکل در حال خدمات‌رسانی هستند
وزارت دادگستری آمریکا از اپل شکایت می کند
لاوصولی ۳۳ میلیارد تومان از مطالبات شرکت ارتباطات زیرساخت