اپلیکیشن تیک تاک با انتشار اخبار جعلی ویروس کرونا مقابله می کند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، سازمان جهانی بهداشت تصمیم دارد اخبار و اطلاعات جعلی درباره ویروس کرونا را متوقف کند و برای این منظور با اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدئو «تیک تاک» همکاری می کند. 

درهمین راستا این اپلیکیشن چینی ویدئوهایی را با هدف کاهش ریسک گسترش ویروس کووید ۱۹ و انتشار اطلاعات درست منتشر کرده است. در این ویدئوها توضیح داده شده چگونه فرد می تواند در برابر ویروس از خود و دیگران محافظت کند، چگونه از ماسک استفاده کند و اینکه آیا اصلا فرد به ماسک نیاز دارد یا خیر. 

هرچند ویدئوهای سازمان جهانی بهداشت مانند دیگر کلیپ های آموزشی و سیاسی این پلتفرم بازدید نداشته اما به نظر می رسد توجه کاربران را به خود جلب کرده است تا حدی که ویدئو نخست سازمان جهانی بهداشت بیش از ۶.۵ میلیون بار بازدید شده است. دومین ویدئو این سازمان در پلتفرم تیک تاک نیز تاکنون ۲۵۲ هزار بار بازدید داشته است.

البته این نخستین باری نیست که یک سازمان جهانی از تیک تاک برای جلوگیری از گسترش اطلاعات غلط جلوگیری می کند. سازمان صلیب سرخ و یونیسف نیز هم اکنون در این پلتفرم فعال هستند.  


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ائتلاف جهانی بر ضد کرونا با هوش مصنوعی
رونمایی از بلندگوی هوشمند جدید گوگل
نقش مهم پژوهشگاهICT در بومی‌سازی لبه فناوری‌های اطلاعاتی
لزوم توسعه زیرساخت های ارتباطی برای ورود ۵G