اپلیکیشن رصد کرونا در انگلیس با استفاده از بلوتوث


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زددی نت، طراحی این اپلیکیشن با همکاری شرکت ان اچ اس ایکس صورت می‌گیرد. دولت انگلیس اعلام کرده که عموم مردم این کشور باید از اپلیکیشن ردگیری کرونا در سطح ملی استفاده کنند تا بتوان به کاهش شیوع ویروس مذکور امیدوار بود.

اپلیکیشن یادشده با بررسی موقعیت جغرافیایی افراد مبتلا به کرونا به سایرین در مورد عبور از محله‌های آلوده به این ویروس یا رد شدن از کنار مبتلایان به کرونا هشدار می‌دهد. بر این اساس افراد می‌توانند مسیرهای ایمن تری را در حین رفت و آمد در مناطق مختلف انتخاب کنند تا احتمال ابتلای آنها به کرونا کمتر شود. اپلیکیشن یادشده بر مبنای استفاده از فناوری بلوتوث عمل می‌کند.

دولت انگلیس امیدوار است حداقل ۶۰ درصد از مردم این کشور اپلیکیشن یادشده را نصب کرده و مورد استفاده قرار دهند تا بتوان ویروس کرونا را مهار کرد.

پیش از این شرکت‌های گوگل و اپل از همکاری با یکدیگر برای عرضه اپلیکیشنی مشابه خبر داده و برخی کشورها هم از استفاده از آن استقبال کرده بودند. اما انگلیس بر استفاده از یک برنامه بومی و داخلی اصرار دارد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

اسنپ چت مدیر ایمنی پلتفرم استخدام کرد
فیس بوک از آسیب اینستاگرام به نوجوانان آگاه بوده است
ضرورت استفاده از ظرفیت ارتباطات روستایی برای توسعه اقتصاد دیجیتال
برگزاری پنجمین کنفرانس مهندسی مخابرات ایران با حمایت ایرانسل