اپلیکیشن مدیریت بحران با کمک ماهواره‌ طراحی شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اهمیت سنجش از دور ماهواره‌ای روز به روز در حال افزایش است و امروزه می‌توان گفت که پیوند ناگسستنی‌ با مدیریت بحران و عملیات‌های امداد و نجات پیدا کرده است.

به همین دلیل شرکت‌های مختلف سعی در تسهیل استفاده از آن دارند و برای نزدیکتر کردن این فناوری به زندگی مردم تلاش می‌کنند.محصول توسعه یافته در این حوزه، یک شبکه‌ اطلاعات مکانی است که در قالب نرم‌افزار تلفن همراه یا یک سرور اینترنتی با ذخیره‌ ابری اطلاعات در مواقع اضطراری در اختیار تیم‌های امدادی یا سازمانهای نظامی قرار گیرد.

در مواقع بحران، تیم امدادی اعزام شده به منطقه‌ی حادثه می‌تواند با استفاده از این نرم‌افزار موبایل، اطلاعات مکانی حاصل از تصاویر ماهواره‌ای را به صورت تجمیع‌شده به همراه خود داشته باشد؛ عملیاتهای تیمی و تقسیم وظایف را مدیریت کند و پیغامهای مرتبط با وظایف را در اختیار اشخاص مربوطه قرار دهد. 

این نرم‌افزار همچنین می‌تواند مدیریت پرستارها در بیمارستانهای بزرگ و سازماندهی نیروهای نظامی در هنگام حمله‌های تروریستی، شورش‌ها و قرنطینه را تسهیل کند. از مزایای نرم‌افزار موبایل می‌توان به سازگاری با آندروید و ios، استفاده از فضای ذخیره‌ ابری برای نگهداری اطلاعات، ایمنی مناسب ارتباطات، قابل ردیابی بودن تمامی کاربران، انعطاف‌پذیری و امکان تطبیق با سیستم‌های دیگر و عدم محدودیت در تعداد کاربران اشاره کرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کنسرت آنلاین «وحید تاج و وطن‌دوست» در لنز ایرانسل برگزار می‌شود
۲۱۰۰ سایت جدید طی یک سال وارد شبکۀ ایرانسل شد
رشد ۴۰درصدی جریمه برای نشت اطلاعات/ معرفی ۳ کشور پیشرو
لپ تاپی با قابلیت تنظیم زاویه دید کاربر ثبت اختراع شد