اپل باید ۳۰۰ میلیون دلار غرامت بپردازد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، اپل برای آنکه بتواند همچنان از برخی فناوری‌های بی سیم استفاده کند، باید مبلغ کلانی به یک شرکت دیگر پرداخت کند.

خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی اشاره می‌کند هیأت منصفه دادگاهی در ایالت تگزاس آمریکا اعلام کرده‌اند اپل باید ۳۰۰ میلیون دلار به شرکت «اپتیس»(Optis)بپردازد زیرا قوانین حق امتیاز مربوط به سرویس LTE در دستگاه‌هایی مانند آیفون و آی پد را نقض کرده است.

این در حالی است که در سال ۲۰۲۰ هیأت منصفه دادگاهی دیگر رأی به پرداخت ۵۰۶ میلیون دلار غرامت به «اپتیس» داده بود. اما قاضی پرونده دستور داد دادگاهی برای فقط تعیین خسارت برگزار شود. زیرا بیم آن وجود داشت که هیأت منصفه قبلی عادلانه بودن غرامت ۵۰۶ میلیون دلاری برای حق امتیازهای اختراع‌های معمول را در نظر نگرفته باشند.

البته شرکت «اپتیس» در انگلیس نیز از اپل شکایت کرده و امیدوار است تا مبلغی معادل ۷ میلیارد دلار از هزینه حق امتیازهایش از سراسر جهان جمع آوری کند.

اپل تصمیم دارد به این رأی اعتراض کند. این شرکت عنوان می‌کند تنها دلیل وجود اپتیس، شکایت از شرکت‌های دیگری است که از حق امتیازهای خریداری شده استفاده می‌کنند. در همین راستا اپل همچنان در برابر تلاش‌های این شرکت آمریکایی برای دریافت مبالغ کلان برای حق امتیازها، مقابله می‌کند.

نشریه رجیستر در گزارشی اشاره می‌کند مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار فقط بخش اندکی از درآمد اپل است. درآمد خالص این شرکت در سه ماهه گذشته ۲۱.۷ میلیارد دلار بود. اما این نگرانی وجود دارد که اپتیس بتواند به طور مرتب هزینه استفاده از حق امتیازهایش را از اپل بگیرد و به این ترتیب علاوه بر هزینه‌های اپل، قیمت سخت افزار نیز افزایش می‌یابد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» برگزار می شود
پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد
مدل‌های ارزیابی کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی تدوین شد
کمبود تراشه ۲۰۲۳ میلادی برطرف می شود