اپل برای بازگشت پارلر به اپ استور شرط گذاشت


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بیزینس اینسایدر، در هفته جاری شبکه اجتماعی پارلر در اپ استور گوگل و اپل و همچنین سرورهای وب آمازون حذف شد. دلیل این امر نقش پارلر در برنامه ریزی برای خشونت‌های منتهی به شورش در کنگره آمریکا و انتشار محتوای مروج خشونت عنوان شده بود.

البته مدیر ارشد اجرایی این شبکه اجتماعی نسبت به اقدام سه شرکت اعتراض و حتی از آمازون شکایت و ادعا کرد عدم سرویس رسانی برای پارلر نقض قوانین آنتی تراست (ضدانحصار) است.

این درحالی است که تیم کوک مدیر ارشد اجرایی اپل در یک مصاحبه تلویزیونی امکان بازگشت پارلر به اپ استور این شرکت را بیان کرد. او درباره حذف پارلر توضیحاتی داد و افزود: این شبکه اجتماعی باید میزان بازبینی پست‌هایش را ارتقا دهد. چالش فعلی شبکه اجتماعی بازبینی است و در آن نمونه‌هایی از تهییج برای خشونت دیده می‌شود.

کوک به طور خاص جان متز مدیر ارشد اجرایی پارلر را خطاب قرار داد زیرا او از تصمیم اپل برای حذف اپ در اپ استور انتقاد کرده بود.

او درباره احتمال بازگشت شبکه اجتماعی مذکور به اپ استور گفت: امیدواریم این اپ را به فروشگاهمان برگردانیم. ما قوانینی برای اپ استور وضع کرده‌ایم که پارلر برخی از آنها را نقض می‌کند. ما فقط می‌خواهیم این شبکه اجتماعی قوانین ما را رعایت کند.

اپل قبل از حذف پارلر از فروشگاه مجازی خود به آن ۲۴ ساعت فرصت داد تا آنچه که نقض قوانین به شمار می‌آید، برطرف کند.

متز در مصاحبه‌ای درباره پارلر گفته بود: آنها ادعا می‌کنند دلیل این امر خشونت در پلتفرم است. این استانداردهای دوگانه و و حشتناک اپل و بقیه شرکت‌های بزرگ فناوری را نشان می‌دهد که در جامعه اجرا می‌کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تمامی خدمات تأمین اجتماعی تا ۶ ماه آینده الکترونیکی می شود
امکان ثبت نام کاربر جدید در وی چت تعلیق شد
کمپین ۶ ماهه چین برای پاکسازی اپ ها
سری موبایل جدید موتورلا با دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی عرضه می شود