اپل برای لپ تاپ های خود پردازشگر می سازد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، اپل تصمیم دارد تا پایان سال در سه لپ تاپ مک پردازشگرهای تولید خود را به کار برد. البته هنوز مورد استفاده این تراشه ها مشخص نیست اما گزارش ها حاکی از آن است که پردازشگرهای مذکور در تمام لپ تاپ های ارتقا یافته و رایانه رومیزی جدید این شرکت به کار می رود.

هر چند اپل تراشه هایی مخصوص برای موبایل، تبلت و گجت های پوشیدنی خود استفاده می کند اما این شرکت مدت کوتاهی است که تراشه های ساخت خود را در رایانه های مک به کار می گیرد.

نخستین بار در سال ۲۰۱۶ میلادی اپل تراشه های باکیفیت و گرانتری را در رایانه های MacBook Pro به کار گرفت. از این تراشه برای فعالسازی Touch Bar و Tauch ID استفاده  شد.

ماه گذشته نیز از تراشه ای مخصوص در iMac Pro برای کنترل مواردی مانند صوت، پردازش دوربین و فرایند رمزگذاری به کار گرفته شد.

این روند نشان می دهد اپل پس از این، منتظر شرکت های دیگر نمی ماند تا تراشه های خود را ارتقا دهند. تولید تراشه به این شرکت اجازه می دهد فرایند همخوانی میان سخت افزار و نرم افزار را بهتر انجام دهد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

پیش از آنکه در یک مصاحبه شغلی در حوزه فروش شرکت کنید …
افشای موقعیت مکانی کاربران به علت نقص تولیدات گوگل
یک کارمند ناراضی در تسلا اختلال ایجاد کرد
الزام جدید رگولاتوری به اپراتورها/ لزوم تایید مشترک در خرید سرویس