اپل خواهان غرامت ۲۲ میلیون دلاری از یک شرکت بازیافت شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، اپل از شرکت «جیپ کانادا»(Geep Canada)، شریک سابق بازیافت محصولاتش به اتهام سرقت و فروش مجدد ۱۰۳ هزار و ۸۴۵ آیفون و ساعت هوشمند  شکایت کرده است.

این شرکت اکنون بخشی از «کوانتوم لایف سایکل پارتنرز» است. در شکایت نامه اپل آمده است: حداقل ۱۱ هزار و ۷۶۶ پوند از دستگاه های اپل بدون آنکه اوراق شوند از واحدهای جیپ خارج شده اند. جیپ نیز این امر را تایید کرده است. 

اپل بین ژانویه ۲۰۱۵ تا دسامبر ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۵۰۰ هزار آیفون، آی پد و اپل واچ به این شرکت بازیافت ارسال کرده بود و پس از بررسی متوجه شد ۱۸ درصد این دستگاه ها هنوز از طریق شبکه های تلفن همراه به اینترنت دسترسی دارند. این ۱۸ درصد بدون فرکانس رادیویی تلفن همراه، دستگاه اپل به شمار نمی آیند بنابراین احتمال دارد تعداد گجت هایی که دوباره به فروش رفته اند، بیشتر باشند.

درهمین راستا این شرکت فناوری تصمیم دارد از شریک قدیمی خود ۲۲.۷ میلیون دلار غرامت دریافت کند.

شرکت بازیافت هرگونه خطایی را رد می کند اما ادعای سرقت را انکار نکرده است. طبق گزارش ها شرکت «جیپ» طی شکایتی ادعا کرده بود ۳ کارمندش دستگاه ها را سرقت می کرده اند. اما اپل این ادعا را رد می کند  و معتقد است کارمندان درحقیقت از مدیران رده بالای شرکت بازیافت بوده اند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

آمریکا با ادغام انویدیا و ARM مخالفت کرد
افشاگر فیس بوک درباره اصلاح قانون به کنگره مشاوره داد
تقاضا برای آیفون ۱۳ کاهش یافت
ایرانسل زیرساخت‌های لبه فناوری را پیاده‌سازی کرده است