اپل رصد اطلاعات کاربران را از سر می گیرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، اپل قصد دارد پس از آخرین آپدیت نرم افزاری آیفون بررسی دستورات انسانی در دستیار هوشمند خود (سیری) را از سر بگیرد.

 در ماه آگوست اپل از بررسی کلیپ های صوتی کاربران توسط نیروی انسانی عذرخواهی و این روند را متوقف کرد.

اما اقدام جدید اپل برای از سرگیری رصد کلیپ های صوتی کاربران موقعیت این شرکت در حوزه حفاظت از اطلاعات کاربران را به خطر می اندازد. تیم کوک مدیر ارشد اجرایی اپل بارها اعلام کرده این شرکت حریم شخصی را یکی از اصول بنیادین حقوق بشر می داند.

این درحالی است که اپل به کاربران خود هشدار داده هنگام نصب آپدیت iOS۱۳.۲ افراد می توانند با انتخاب گزینه Not Now از ذخیره و بررسی شدن کلیپ های صوتی شان اجتناب کنند.

کاربران می توانند این قابلیت را در بخش تنظیمات خاموش کنند. اپل همچنین اشاره کرده اطلاعات سیری با اپل آی دی کاربر مرتبط نمی شود.

شرکت های فناوری ادعا می کنند گوش دادن به کلیپ های صوتی کاربران سرویس های هوش مصنوعی آنها را ارتقا می دهد. با این وجود کارشناسان هشدار می دهند اگر نیروی انسانی این کلیپ ها را بررسی کند، خطری برای حفظ حریم شخصی به حساب می آید.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ششمین دوره مسابقات چالش‌های فناوری اطلاعات برگزار می شود
تبریک دبیر شورای عالی فضای مجازی به رئیس جمهور منتخب
حمایت از حضور مستقل شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه الکامپ
قدردانی مدیرعامل مخابرات از خانواده بزرگ مخابرات کشور