اپل ۵۰۰ میلیون دلار غرامت می دهد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی نت، اپل توافق کرده برای تسویه یک شکایت گروهی ۵۰۰ میلیون دلار غرامت بپردازد. این شکایت به دلیل کند کردن سیستم عامل iOS آیفون‌های قدیمی بود تا مشتریان اپل مجبور شوند نسخه‌های جدیدتر را بخرند.

پس از فاش شدن این امر در سال ۲۰۱۷ میلادی اپل با انتقادات و البته شکایات مختلفی از سوی کاربران روبرو شد. در آن زمان اپل برای عدم شفافیت در این باره از کاربران خود عذرخواهی کرد، نرم افزارش را آپدیت و همچنین جایگزینی برای باتری دستگاه‌های قدیمی تر ارائه کرد.

این شرکت ادعا می‌کرد کند کردن سیستم عامل آیفون برای محافظت از دستگاه‌ها و جلوگیری از خاموش شدن آنها حین انجام فعالیت‌های مختلف به دلیل قدیمی شدن باتری بوده است.

اما منتقدان اپل را متهم کردند به طور مخفیانه افراد را مجبور می‌کند تا موبایل‌هایشان را ارتقا دهند و به این ترتیب به سود خود بیفزاید.

طبق قرارداد تسویه میان اپل و شاکیانش، این شرکت باید به ازای هر آیفون ۲۵ دلار به کاربران بپردازد.

البته این رقم با توجه به دستگاه‌هایی که شایسته دریافت غرامت هستند، تغییر می‌کند. این غرامت شامل افرادی است که در آمریکا صاحب آیفون ۶، ۶ پلاس، ۶S و ۶S پلاس یا SE با سیستم عامل iOS.۱۲.۲.۱ بودند. علاوه بر آن صاحبان آیفون ۷ و ۷پ لاس با سیستم عامل iOS۱۱.۲ که قبل از ۲۱ دسامبر ۲۰۱۷ این دستگاه‌ها را خریده‌اند نیز شایسته دریافت غرامت هستند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تمام مدارک تحصیلی از سال ۸۵ در سامانه‌ استعلام ثبت شد
مطالبه گری شهروندان از حاکمیت درباره ویدئوی جنجالی یک خواننده
پایش ماهواره‌ای تغییرات یکساله مساحت آبی کشور
گوشی جدید ایسوس با ۱۸ گیگابایت رم عرضه می‌شود