اپیک گیمز خواهان تجدید نظر رای دادگاه علیه اپل است


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شرکت اپیک گیمز روز گذشته از تصمیم خود برای تجدیدنظر در رأی دادگاه آنتی تراست (ضدانحصار) علیه اپل خبر داد.

این شکایت از آنجا آغاز شد که سال گذشته اپیک گیمز داخل اپ بازی رایانه‌ای فورت نایت یک درگاه پرداخت مالی تعبیه کرد تا سیستم پرداخت اپل و ارائه کمیسیون به این شرکت را دور بزند. پس از آن اپ مذکور از اپ استور حذف شد و درنهایت اپیک گیمز شکایتی قانونی علیه اپل را ثبت کرد. اپیک گیمز اپل را متهم می‌کند که اپ استورش خود را به یک منبع انحصار غیرقانونی تبدیل کرده و به این ترتیب به درآمد سرشاری دست می‌یابد.

این در حالی است که روز جمعه رأی قاضی دادگاهی در آمریکا در خصوص پرونده دعوی قضائی میان این دو شرکت، واکنش‌های متضادی را برانگیخت.

قاضی دادگاه اعلام کرد اپل باید برخی قوانین را برای توسعه دهندگان نرم افزار لغو کند. اما در بسیاری از موارد اتهامات دادگاه به نفع اپل رأی داده بود، از جمله آنکه تولید کننده آیفون همچنان اجازه دارد سیستم‌های پرداخت طرف سوم در پلتفرم خود را منع کند. همچنین دادگاه به اپل اجازه داده کمیسیون ۱۵ تا ۳۰ درصدی از سیستم پرداخت در اپ خود دریافت کند.

اپیک گیمز اعلام کرد به مبارزه قانونی خود ادامه خواهد داد.

تحلیلگران معتقدند تأثیر تصمیم دادگاه در بازار تا حد زیادی به شیوه واکنش اپل برای اجرای دستور قاضی مربوط است. از سوی دیگر منتقدان و رقبای این شرکت اعلام کرده‌اند آنها برای ایجاد تغییرات در سیستم کسب و کار اپل تلاش می‌کنند به جای مراجعه به دادگاه‌ها و شکایت، از طریق قانونگذاری اقدام کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

آئین‌نامه داخلی کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال به تصویب رسید
راه اندازی ۵G در آمریکاشرکت های هواپیمایی بین المللی را ترساند
تعرفه و مدل مهندسی شبکه ملی اطلاعات اصلاح می شود
وان پلاس ۲ تلویزیون هوشمند اندرویدی عرضه می کند