اپ استور بومی روسیه هم از راه رسید


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، ویکی که اغلب “فیس‌بوک روسیه” نامیده می‌شود، اعلام کرد نسخه بتا یا آزمایشی این فروشگاه با نام RuStore از چهارشنبه برای تمام کاربران گوشی‌ها و تبلت‌های مجهز به سیستم عامل اندروید در دسترس خواهد بود.

اپل و گوگل دو فروشگاه بزرگ اپلیکیشن در جهان، در واکنش به جنگ روسیه در اوکراین، دسترسی کاربران روسی به خدمات خود را محدود کرده‌اند.

کرملین برای توسعه سریع جایگزین‌های دیجیتال داخلی به سرعت وارد عمل شده و کمپین چند ساله خود را برای اعمال کنترل بر فضای آنلاین تسریع کرده و در واکنش به رویکرد خصمانه شرکت‌های فناوری غربی دسترسی به اینستاگرام، فیس‌بوک، توئیتر و اخبار گوگل را محدود کرده است.

VK که بخشی از سهام آن متعلق به گازپروم مدیا است، خدمات آنلاین متنوعی از شبکه‌های اجتماعی گرفته تا خدمات تحویل غذا ارائه می‌دهد و به عنوان رهبر جامعه دیجیتال روسیه در رقابت برای جایگزینی خدمات غربی ظاهر شده است.

RuStore با حمایت وزارت توسعه دیجیتال، ارتباطات و رسانه‌های جمعی روسیه، و همچنین شرکت فناوری روسی یاندکس، بزرگترین وام دهنده کشور روسیه یعنی Sberbank و شرکت امنیت سایبری کاسپراسکای ایجاد شده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند
ارتباطات در مناطق زلزله زده پایدار است