اپ واکسن کرونا عکس میوه را به جای کارت واکسن قبول می کند!


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اینسایدر، یک ویدئو وایرال شده در تیک تاک نشان می‌دهد اپ جدید پاسپورت واکسن کووید ۱۹ نیویورک به نام (NYC COVID SAFE) تصویر یک انبه پوسیده را به عنوان تاییدیه واکسیناسیون قبول می‌کند.

در این ویدئو یک کاربر تیک تاک به نام الکس وانگ، نشان می‌دهد او پس از باز کردن اپ مذکور به طور تصادفی گزینه دریافت واکسن در ۱۲ ژوئن را انتخاب می‌کند. در مرحله بعد اپلیکیشن از وی می‌خواهد تصویری از کارت واکسیناسیونش را نشان دهد و وانگ عکسی از یک انبه پوسیده می‌گیرد.

پس از آن، اپ از وانگ می‌خواهد تا صحت اطلاعات وارد شده را تأیید کند. پس از این مرحله، اپ مذکور تصویر انبه را به عنوان مدرک واکسیناسیون قبول می‌کند.

این درحالی است که برخی کاربران دیگر نیز ادعا می‌کنند تجربه مشابهی از اپ NYC COVID SAFE داشته‌اند و این نرم افزار تصاویر آپلود شده از اشیایی که کارت واکسن نیستند (مانند منو رستوران) را تأیید می‌کند.

البته بیل دی بلاسیو شهردار نیویورک قبلاً در یک مصاحبه گفته بود هدف این اپ تأیید وضعیت واکسیناسیون افراد نیست بلکه به آنها کمک می‌کند تا تصویر کارت واکسن را در فضایی مجازی ذخیره کنند.

این اپلیکیشن با اپ New York s Excelsior Pass متفاوت است که از دریافت کنندگان واکسن کرونا در این ایالت می‌خواهد علاوه بر کارت واکسیناسیون، تاییدیه مجازی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا (CDC) همراه خود داشته باشند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس بوک و اینستاگرام هر کلیک کاربر را ردیابی می کنند
تولید ماهواره‌ های خیام ۲، خیام ۳ و خیام ۴ در ایران
آمریکا جمع آوری داده توسط دوربینهای نظارتی را قانونمند می کند
بررسی علل ناکامی آمریکا در مقابله با فناوری‌های چینی