«اچ پی» و «دل» به دنبال تولید لپ تاپ در خارج از چین


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بلومبرگ، به گفته منابعی که خواسته‌اند ناشناس بمانند، شرکت‌های اچ پی و دل تصمیم دارند ٣٠ درصد از کسب و کار نوت بوک خود را از چین خارج کنند.

این در حالی است که مایکروسافت، آمازون، سونی و نینتندو نیز قصد دارند بخشی از کسب و کار تولید کنسول‌های بازی و بلندگوهای هوشمندشان را از چین خارج کنند. شرکت‌های دیگر از جمله لنوو، ای سر و ایسوس تک کامپیوتر هم مشغول ارزیابی گزینه‌های موجود هستند.

در بحبوحه تلاش‌های دونالد ترامپ برای استفاده از تعرفه‌های مالیاتی جهت مذاکره با چین درباره شرایط تجاری بهتر، شرکت‌های مختلف سعی دارند فرایندهای تولید محصولات خود را از چین خارج کنند تا از عواقب این مذاکرات در امان بمانند. هرچند برخی از شرکت‌ها مشغول طراحی برنامه های احتمالی برای تولیدات خود هستند و برخی دیگر نیز عملیات‌های سرهم بندی تعدادی از محصولات خود را از چین تغییر داده‌اند، اما در عمل تعداد اندکی از شرکت‌ها تولید انبوه کالاهای خود را از این کشور خارج کرده‌اند. به این ترتیب بعید به نظر می‌رسد موقعیت چین به عنوان بزرگترین پایگاه تولید محصولات الکترونیک جهان در آینده تغییر کند.

این در حالی است که ماه گذشته گوگل بخش اعظم تولید مادربوردهای خود را به تایوان منتقل کرده تا به این ترتیب از تعرفه مالیاتی ٢۵ درصدی خود را خلاص کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ششمین دوره مسابقات چالش‌های فناوری اطلاعات برگزار می شود
تبریک دبیر شورای عالی فضای مجازی به رئیس جمهور منتخب
حمایت از حضور مستقل شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه الکامپ
قدردانی مدیرعامل مخابرات از خانواده بزرگ مخابرات کشور