ایتالیا شرکت تأیید هویت آمریکایی را ۲۰ میلیون یورو جریمه کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، بررسی‌های مقامات ایتالیایی نشان می‌دهد پایگاه داده کلیرویو حاوی حدود ۱۰ میلیارد تصویر از چهره افراد است که برخی از آنها ایتالیایی یا ساکن ایتالیا هستند. این شرکت آمریکایی به علت نقض حریم شخصی افراد و نگهداری بدون اجازه تصاویر شهروندان و ساکنان ایتالیا ۲۰ میلیون یورو جریمه شده و باید تمامی این داده‌ها را پاک کند.

این اولین بار نیست که شرکت مذکور با جریمه‌های سنگین مالی ناشی از بی توجهی به حریم شخصی افراد مواجه می‌شود. رگولاتوری انگلیس نیز در نوامبر گذشته کلیرویو را ۱۷ میلیون پوند جریمه کرد، زیرا تصاویر سلفی افراد مختلفی را بدون جلب رضایت آنها از طریق دوربین‌های امنیتی خود جمع‌آوری کرده بود. سوئد، فرانسه و استرالیا هم در ماه‌های گذشته این شرکت را جریمه کرده‌اند.

کلیرویو همکاری‌های گسترده‌ای با نهادهای امنیتی و اطلاعاتی آمریکا داشته و پیش از این برخی از نمایندگان دموکرات کنگره خواستار فسخ قرارداد اف بی آی و سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی ایالات متحده با این شرکت شده بودند، زیرا ابزار تأیید هویت آن را عامل نقض حریم شخصی مردم عادی می‌دانند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تعلیق فروش کارخانه تولید تراشه انگلیس به چین
دومین تحقیقات انگلیس از تبلیغات گوگل آغاز شد
ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند