ایجاد بسترهای زیرساختی ارتباطات برغم تحریم های بین المللی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ارتباطات زیرساخت، صادق عباسی شاهکوه در پیامی با اشاره به ۱۴ سالگی شرکت ارتباطات زیرساخت اظهار داشت: برغم فشارها و تحریمهای بین المللی گام های بزرگی برای ایجاد بستر لازم جهت تحقق دولت الکترونیک برداشته شده و شرکت ارتباطات زیرساخت در این زمینه با توسعه زیرساخت های ارتباطی، امکان برخورداری از خدمات شبکه ملی اطلاعات را در جامعه فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه فاصله گرفتن از نگاه انحصاری برای شرکت ارتباطات زیرساخت و ایجاد فضای رقابتی می تواند با ایجاد فرصت های برابر در برقراری ارتباطات با کیفیت در سراسر کشور، راه را برای حرکت در مسیر عدالت ارتباطی، فراهم کند، گفت: تلاش این است که مسیر گسترش زیرساخت های ارتباطی، بر بستر تکنولوژی های جهانی هموار شده و با ایجاد بسترهای زیرساختی مطمئن و کارآمد، در ایجاد و ثبات دولت الکترونیک و شبکه ملی اطلاعات، تاثیرگذار باشیم.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ادامه داد: بی شک توسعه فنی زیرساخت های ارتباطی، درختی است که می تواند ثمره‌ای چون شفاف سازی ارتباطی درپی داشته باشد و راه را برای نظارت مسئولانه مردم در بستر فضای مجازی بر عملکرد خدمتگزاران نظام، بگشاید.

وی گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت برای گسترش ظرفیتهای ارتباطی ایران اسلامی، در مسیرخدمتگزاری با کیفیت به مردم، همواره در تلاش است تا بتواند میدان سخن را به عرصه عمل تبدیل کند که دراین میان راه اندازی مراکز و شبکه­ های IXP و NIN برای تبادل سریع و پایدار اطلاعات، ایجاد درگاههای بین المللی، راه اندازی شبکه­ های اختصاصی برای اپراتورها و توسعه ظرفیت شبکه ملی اطلاعات برای تمامی لایه ها، ازجمله اقدامات مهم است.

عباسی شاهکوه تاکید کرد: ارائه خدمات هم مکانی و حمایتهای همه جانبه از خدمات بومی به منظور تسریع و پیاده سازی شبکه ملی اطلاعات، به عنوان بستری امن و با کیفیت و در راستای شفافیت و ارتقای سلامت اداری، کاهش بروکراسی و توسعه کمی و کیفی خدمات، بخشی از اتفاق­ های امیدبخش در فعالیتهای زیرساختی کشور است تا جهش حرکت به سمت داشتن شبکه ای خدمتگزار به عنوان «شبکه ملی اطلاعات»، هر چه سریع تر در کشور تحقق یابد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

هواوی تا سال ۲۰۲۰ برترین سازنده گوشی هوشمند جهان می شود
ارزش افزوده فناوری اطلاعات و ارتباطات ۲۱۲ هزار میلیارد اعلام شد
۴۰ هزار سیم‌کارت ارسال کننده پیامک تبلیغاتی قطع شد
شبکه اینترنت «۵جی» عامل احتمالی مرگ پرندگان در هلند