ایجاد ساختار متوازن و تعاملی برای پیشرفت حوزه ارتباطات ثابت


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران، در این مراسم که بازیگران حوزه ارتباطات ثابت کشور اعم از شرکت مخابرات ایران و شرکت‌های مهم ارائه دهنده خدمات اینترنتی (FCP) حضور داشتند، راهکارهای تقویت بازار ارتباطات ثابت و چالش‌ها و نقاط ضعف و قوت این حوزه به صورت تخصصی بررسی شد.

در این نشست همچنین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت ثابت در فضایی صمیمی و علمی، راهکارهای تخصصی این حوزه را مورد بررسی قرار داده و با بهترین روش همکاری برای رقم زدن وضعیت برد- برد در عرصه گسترده ارتباطات ثابت مورد مفاهمه قرار دادند.

برای رسیدن به اهداف مشترک همه با هم در یک مسیر حرکت کنیم

سید ایمان میری، مدیرعامل شرکت های‌وب در این نشست با بیان اینکه برای بزرگ شدن بازار باید افزایش درآمد داشته باشیم یکی از راههای افزایش درآمد عادلانه کردن و منطقی کردن تعرفه هاست، گفت: همه ما می‌خواهیم تعرفه‌های خدمات مخابراتی افزایش یابد ودر این زمینه با وزارت ارتباطات باید به یک ادبیات مشترک برسیم.

وی با تاکید بر استراتژی ایمن گفت: همه شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت ثابت به دنبال یافتن بازار بزرگ‌تری هستند گفت: برای رسیدن به بازار بزرگ قاعدتاً شرکت که سرمایه گذاری بیشتری می‌کند سهم بیشتری دارد مانند مخابرات و به طبع باید سود بیشتری هم داشته باشد ولی مسله اینجاست که برای رسیدن به اهداف مشترک باید راهکارهای مناسب اندیشید.

مدیرعامل شرکت های‌وب افزود: آنچه مسلم است مسائل و چالش‌هایی که از سوی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت ثابت به رگولاتورعنوان می‌شود با همدلی و یکپارچه نیست و مخابرات به عنوان بزرگ این بازار چگونه می‌تواند به جلو برود. باید همه با هم و یک صدا در یک مسیر حرکت کنیم و هر شرکتی راه جداگانه نرود.

وی با تاکید بر اینکه شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت ثابت باید هزینه‌های زیرساختی خود را طبق قرارداد به مخابرات بدهد اظهار داشت: شرکت مخابرات نیز باید با تعامل و هماهنگی بیشتر در این زمینه درست اجرا کند تا ورودی و خروجی هزینه و درآمد باهم جور شود.

مهندس میری افزود: شرکت مخابرات ایران می‌تواند با استفاده از دارایی‌های خود و ارائه امکانات به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت ثابت علاوه بر دریافت هزینه و افزایش درآمد برای خود به شرکت هانیز برای افزایش درآمد کمک کند و موجب بقا و رشد این شرکت‌ها شود. همه شرکت‌ها آمادگی همکاری و پرداخت هزینه در قبال دریافت امکانات زیر ساختی از مخابرات را دارند.

وی با تاکید بر اجرای سیاست متوازن بازار ICT گفت: شرکت مخابرات برای کاهش هزینه و توسعه بازار باید ساختار و استراتژی مناسب تدوین کند تا سود آور شود.

مدیرعامل شرکت های‌وب قرارداد بیت استریم را مناسب دانست تصریح کرد: امیدوارم مدیریت جدید مخابرات با شفافیت بیشتر با شرکت‌ها تعامل و ارتباط برقرار کند تا هماهنگی بیشتر با شرکت‌ها صورت گیرد.

وی در زمینه توسعه فیبر نوری آمادگی سرمایه گذاری از سوی شرکت‌ها را اعلام کرد و گفت: به شرطی که شرکت‌ها نیز در درآمد حاصله منصفانه سهیم باشند با این کار می‌توان بازار ارتباطات ثابت را دوباره بدست آورد و مخابرات نیز با عمده فروشی به آرپوی بالایی دست یابد ودر نتیجه هم خودش هم شرکت‌ها در نهایت سود ببرند.

اولویت سرمایه گذاری به پروانه داران حوزه ICT داده شود

مهندس یوسفی زاده، مدیرعامل شرکت آسیاتک، نیز در این نشست مهم‌ترین نیاز بازار را هم افزایی واقعی شرکت مخابرات ایران با FCP ها عنوان کرد و افزود: البته در حوزه رگولاتوری و مباحث دیگر تمام شرکت‌های ارتباطات ثابت به عنوان یک کل و با هم باشند و همواره از یک موضع حرکت کنند تا بتوانند موجبات پیشرفت بازار حوزه ارتباطات ثابت را فراهم کنند.

مهندس یوسفی زاده با بیان فراز و نشیب‌های موجود در صنعت ICT گفت: با رویکرد مناسب مدیریت جدید در مخابرات امیدواریم تحولاتی لازم برای ایجاد توسعه بازار صورت گیرد و چالش‌های موجود را از میان بردارند تا کشور در این حوزه حیاتی به توسعه برسد.

وی با اشاره به لزوم سرمایه گذاری در بخش ICTتصریح کرد : با توجه به توان سرمایه گذاری در بخش خصوصی که هر چند هم سنگ با سهامداران مخابرات نیست، اولویت به پروانه داران این حوزه داده شود .چرا که تاکنون توانستند با سرعت پوشش کافی داشته باشند.

مدیر عامل آسیاتک به رقابت سالم و برابری تعرفه و کشف خلاقیت‌ها ی جدید اشاره کرد و افزود: سهم بازار به تفکیک برای شرکت‌هایی که می‌خواهند همراه مخابرات باشند تعیین گرددتا بتوانند به سمت بازار بزرگ‌تر در این حوزه پیش بروند.

وی با بیان اینکه ۲۵ درصد ترافیک آینده ارتباطات در مقابل ۱۰۰ میلیون مشترک تلفن همراه و ۶ میلیون مشترک ثابت که تنها سهم ۴۸ درصدی بازار را داراست گفت: تمامی ترافیک‌ها به دلیل نبود چنین نشست‌هایی با توجه به تلاش‌های وزارت ارتباطات و رگولاتوری به شبکه همراه سوق داده شد.

مهندس یوسفی زاده گفت: باید بهینه سازی صورت گیرد تا خدمات با کیفیت به خانه‌های مردم آورده شود و این تنها با تضمین برنامه‌ها و استراتژی‌های مخابرات محقق خواهد شد.

ما یک خانواده هستیم و سوار بر یک کشتی به سوی هدف می‌رویم

مهندس گندمکار مدیر عامل رهام داتک نیز در این نشست با بیان اینکه ما یک خانواده هستیم و سوار بر یک کشتی به سوی هدف می‌رویم گفت: مسائل خانوادگی باید در خانواده حل و فصل شود، به سمت مراجع حاکمیتی کشیده نشود، به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت ثابت فرصت بدهید تا تعامل بیشتر صورت گیرد.

وی ضمن تاکید بر لزوم هم افزایی بدون شعارزدگی و حل واقعی چالش‌های موجود، اظهار داشت: بازار ارتباطات کشور به خصوص در بخش ارتباطات ثابت باید مانند یک دست و نگاه مشترک، مواضع خود را مطرح کرده و در بخش‌های قیمت گذاری و تغرفه گذاری نیز، مهم‌ترین نقش را در ایجاد یک ساختار متوازن و قدرتمند به کمک شرکت مخابرات ایران به عنوان بزرگ‌ترین اپراتور ایفا کنند.

مدیرعامل شرکت رهام داتک با قدردانی از برگزاری این نشست اظهارداشت: این نشست موجب توسعه بازار بزرگ ICT و حل بسیاری از چالش‌های موجوددر این حوزه می‌شود.

گفتنی است؛ شرکت‌های گسترش ارتباطات مبنا، صبانت، پیشگامان توسعه ارتباطات، رسپینا، لایزر و ژرف نگر از دیگر ارائه دهندگان خدمات هستند که با حضور در این نشست تخصصی راهکارهای مدنظر خود را ارائه کردند. همچنین مدیران شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت ثابت، نکات مورد نظر خود در بحث تعامل و هم افزایی با شرکت مخابرات ایران را مطرح کردند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

آمار تراکنشهای دیجیتال/ بلوغ ۷۰ درصدی دستگاهها در خدمات الکترونیک
آمریکا با ادغام انویدیا و ARM مخالفت کرد
افشاگر فیس بوک درباره اصلاح قانون به کنگره مشاوره داد
تقاضا برای آیفون ۱۳ کاهش یافت