ایجاد پارک اقتصاد دیجیتال در استان سمنان بررسی شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی صدیقی غروب چهارشنبه در جلسه هماهنگی و بررسی روند اجرایی راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال در استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه تلاش ما برای بهره‌برداری از این واحد و استفاده از حداکثر ظرفیت استان به منظور فعالیت مستمر و با قدرت این واحد است، تاکید کرد: ایجاد پارک اقتصاد دیجیتال در استان بررسی شده است.

وی با بیان اینکه سمنان اولین استانی بود که تفاهم‌نامه این مهم با امضا وزیر منعقد و مراحل اجرایی آغاز شد، افزود: پُر رنگ بودن مرزهای سازمانی، یکی از مولفه‌هایی است که همکاری و هماهنگی را کمرنگ کرده و باید با هماهنگی و وفاق جمعی و با کمرنگ کردن مرزهای سازمانی در جهت نهایی شدن مراحل اجرایی و بهره برداری از این واحد گام برداریم.

مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس پارک فاوای این وزارتخانه، گفت: بازدید از مکان انتخابی امروز انجام و برداشت اولیه انجام و طراحی به منظور تجهیز این واحد در دستور کار قرار می‌گیرد و آمادگی فضای فیزیکی آغاز می‌شود.

بهره‌مندی جوانان از ظرفیت‌های علمی

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری سمنان نیز در این نشست با بیان اینکه روند ایجاد پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات و یا همان پارک اقتصاد دیجیتال همزمان با سفر وزیر ارتباطات به استان آغاز شد، گفت: بهره‌مندی جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از این فرصت، هدف راه اندازی این واحد است.

حسن سعدالدین بیان کرد: با درخواست استاندار سمنان روند این پروژه در استان آغاز شد و سپس با حضور هیئت ویژه از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، از چندین مکان برای استقرار این واحد بازدید به عمل آمد و نهایتاً طی توافق صورت گرفته با فنی و حرفه‌ای استان، مکان واحد مشخص شد.

وی با بیان اینکه اقدامات اولیه به منظور دسترسی به امکانات آب، برق و گاز در حال انجام بوده و محوطه سازی نیز صورت گرفته است، تاکید کرد: با پیگیری مدیرکل وقت فنی و حرفه‌ای استان، این تفاهم‌نامه به صورت سه جانبه و با سازمان فنی و حرفه‌ای کشور امضا شده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فراخوان جذب کارآموز در همراه اول
موبایل ۵G با قیمت ۳۰۸ دلار رونمایی شد
حق امتیاز موبایل تاشوی سامسونگ با دوربین چرخان فاش شد
پاسخ طراح طرح فضای مجازی مجلس به برخی شبهات