ایران در نمایشگاه ICT عراق در عالی‌ترین سطح حضور می‌یابد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، ستار هاشمی در جلسه هم اندیشی توسعه صادرات فاوا، گفت: برگزاری این نشست ها با هدف دریافت بازخورد از اقدامات گذشته و برداشتن یک گام به جلو است. باید یک اولویت را در دستور کار قرار دهیم و تمام ظرفیت ها را برای انجام آن بکار بگیریم و راه حل ارائه کنیم.

وی به نوع نگاه متفاومت و متنوع بخش خصوصی در حوزه ICT اشاره کرد و گفت: دولت به خصوص در ۲ سال اخیر با محدودیت های بسیاری مواجه است و نمی تواند تمام مشکلات این بخش را حل کند اما با اولویت بندی می توانیم به نتیجه برسیم.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات به برگزاری نمایشگاه اخیر در کشور افغانستان اشاره کرد و افزود: در جلساتی که قبل از برگزاری نمایشگاه افغانستان با صادرکنندگان محصولات فاوا داشتیم برخی عنوان می کردند که حضور در این نمایشگاه بدون نتیجه و بی اثر است ولی در پایان نتایج آن قابل توجه و مورد قبول بود.

وی اشتراکات فرهنگی، زبانی و تمدنی را از مزیت های کشورهایی مانند افغانستان عنوان کرد و افزود: باید در بازارهای کشورهایی مانند افغانستان در شرایط خاص حضور پیدا کنیم تا با به دست آوردن قدرت رقابت بتوانیم در این حوزه بالغ شویم.

هاشمی با بیان اینکه برخی شرکت ها برای حضور در بازار افغانستان قرارداد امضا کرده اند، گفت: اگر با فعالیت یکی دو شرکت در یک کشور، نقاط کانونی برای صادرات شکل بگیرد بقیه شرکت ها نیز برای حضور در آن کشور امیدوار می شوند.

وی با مثبت ارزیابی کردن حضور در بازار افغانستان، افزود: با این تجربه در حال حرکت به سمت بازار عراق هستیم و می توانیم برای حضور بخش خصوصی در این بازار کمک های معنوی داشته باشیم.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات گفت: وزارت ارتباطات در عالی ترین سطح در نمایشگاه ICT عراق شرکت می کند و این مسئله برای اثرگذاری بهتر این نمایشگاه برای بخش خصوصی اهمیت بسیاری دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال تدوین فرآیند شرکت در نمایشگاه عراق هستیم، افزود: درخواست های بسیاری از مجموعه های وزارت ارتباطات و شرکت های تابعه آن برای حضور در این نمایشگاه ارائه شده اما اولویت ما حضور بخش خصوصی در این نمایشگاه است.

در این جلسه که متولیان حمایت از صادرات محصولات فاوا و صادر کنندگان فاوا نیز حضور داشتند، بخش های مختلف حمایت کننده مانند نمایندگان بانکها و وزارت امورخارجه، فرآیند و نوع حمایت از صادرکنندگان محصولات فنی و مهندسی را تبیین کردند.

در ادامه جلسه نیز صادرکنندگان محصولات فاوا مسائل و مشکلات خود را مانند نبود هماهنگی بین مسئولان کشورهای مقصد صادرات، مشکل مبادله ارز و فرآیندهای اداری طولانی برای ارائه ضمانت نامه های بانکی را به عنوان بخشی از مشکلات خود در این حوزه بیان کردند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مدیریت VPN در کشور اجرایی می شود
گوگل زیر ذره بین سازمان نظارت بر رقابت انگلیس قرار گرفت
افتتاح مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول
هیچ جناحی اراده راه اندازی پیام رسان بومی را نداشت