ایران رئیس مجمع اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین مهری با اشاره به برگزاری دوازدهمین کنگره اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه در تهران و مذاکره و امضای توافقنامه با ۸ کشور حاضر در این کنگره برای برای ارائه سرویس ها و انتقال دانش فنی، گفت: در این کنگره ۱۵۲ نفر از ۳۲ کشور آسیایی و اقیانوسیه شرکت کردند و از دو کشور فرانسه و سوئیس نیز به عنوان کشورهای ناظردر این کنگره حضور دارند.

وی افزود : در روز نخست این کنگره بعد از برگزاری مراسم افتتاحیه با برگزاری مجمع اتحادیه آسیا و اقیانوسیه، ایران به عنوان رئیس و ژاپن هم به عنوان معاون شورای عالی این اتحادیه انتخاب شدند که از اهمیت خاصی برخوردار است.

معاون وزیر ارتباطات از فعالیت ۹ کمیته زیر مجموعه این کنگره در روزهای برگزاری آن خبر داد و تصریح کرد : این کمیته ها در خصوص مباحث مربوط به سرویس های مالی ، پست مالی و تجارت الکترونیک بین اعضا جلساتی را برگزار می کنند و در روز پنجشنبه این گزارش به مجمع این اتحادیه ارائه می شود.

وی توسعه تجارت الکترونیک بین اعضا ، توسعه سرویس های مالی و پیگیری مصوبات کنگره ۲۰۱۶ پست جهانی را از اهداف این کنگره بیان کرد و اظهار داشت : پیشنهاد رفرم ایران در مجمع دیروز این کنگره به تصویب رسید که به احقاق حقوق کشورهای عضو در مرسولات وارده و صادره منجر می شود.

مهری با اشاره به پیشنهاد های ایران در کنگره ۲۰۱۶ پست جهانی و تصویب عضویت ایران در شورای راهبری این اتحادیه، تصریح کرد : در کنگره تهران هم شرکت ملی پست به نمایندگی از ایران پیشنهاداتی را درباره تجارت الکترونیک و حق ترمینال در تبادلات پستی و همچنین سرویس های مالی پستی دارد .

مدیرعامل شرکت ملی پست از مذاکره و امضای توافقنامه با ۸ کشور در روزهای برگزاری این کنگره در تهران برای ارایه سرویس ها و انتقال دانش فنی خبر داد و با اشاره به موافقت کشورهای عضو اتحادیه با پیشنهاد سقف ۱۰ هزار دلار در تبادلات خرد ایران با کشورهای عضواتحادیه جهانی پست، گفت : پست بانک به عنوان نماینده ایران در این حوزه، مجوز نصب نرم افزار IFS  ویژه سرویس های مالی را دریافت کرده و ظرف ۲ ماه آینده ایران می تواند با ۱۷۰ کشور دنیا در تبادلات خرد مالی ارتباط برقرار کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

عکاسی از کهکشان راه شیری با هواوی P۳۰ Pro
جشنواره ملی هنرهای دیجیتال به کار خود پایان داد
ضمانت هواوی برای برگرداندن مبلغ خرید به مشتری ها
نمایندگان مجلس آمریکا خواهان تعویق توسعه ارز دیجیتال فیس بوک