اینترنت اوکراین مختل شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، طبق وب سایت «نت بلاکس» به خصوص در بخش های جنوبی و شرقی این کشور که درگیری ها شدیدتر است، میزان اختلال اینترنت نیز گسترده تر است.

به نوشته خبرگزاری اینترفاکس روسیه، نیروهای این کشور امروز شهر ملیتپول در جنوب شرقی اوکراین را تصرف کردند. این در حالی است که مسکو در چند شهر از جمله کیف (پایتخت اوکراین) حملات موشکی را آغاز کرده است.

نت بلاکس ادعا می کند در این میان در ساعات اولیه روز گذشته دسترسی به سرویس اینترنت GigaTrans (بزرگترین تهیه کننده اینترنت اوکراین) ۲۰ درصد نسبت به سطح نرمال کاهش یافت. اما پس از آن دسترسی به سرویس دوباره به حالت عادی برگشت.

آلپ توکر مدیر نت بلاکس در این باره می گوید: ما هم اکنون شاهد هستیم که دسترسی به اینترنت در اواکراین در سطح ملی ۸۷ درصد سطح معمول است. این آمار نشان می دهد اختلالاتی در اینترنت به وجود آمده است. هرچند هم اکنون تعطیلی سرویس اینترنت در سطح ملی ایجاد نشده، اما این نگرانی وجود دارد که وضعیت اینترنت هر بدتر شود و افراد نتوانند با خانواده و دوستان شان ارتباط برقرار کنند.

اختلال در شبکه های مخابراتی اواکراین ممکن است روی گروه های دفاعی در شهرهای اوکراین فعالیت می کنند تاثیر بگذارد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس‌بوک اطلاعاتی درباره توزیع تبلیغات سیاسی افشا می کند
مرکز تبادل اطلاعات کشور باید دارای مدل اقتصادی شود
اجرای قانون شبکه های اجتماعی در فلوریدا لغو شد
مسائل کلیدی در اخلاق فضایی چیست؟