اینتل و لنوو به تحلیل ژنوم ویروس کرونا کمک می کنند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گلوبال تایمز، شرکت آمریکایی اینتل با لنوو و  BGI Genomics در چین همکاری می کند تا تحلیل ویژگی های ژنوم کووید۱۹ را سرعت بخشد. این شرکت ها امیدوارند با همکاری یکدیگر  به تولید واکسن و ایمونوتراپی های مختلف برای جلوگیری از شیوع این ویروس کمک کنند.

محققان BGI Genomics با دسترسی به فناوری های تحلیلی و منابع رایانشی لنوو و اینتل می توانند روش های تشخیصی بهتری توسعه دهند یا واکسن  بسازند و اقدامات محافظتی کارآمدتری در برابر ویروس طراحی کنند.  

فناوری هایی که اینتل و لنوو در اختیار BGI Genomics قرار می دهند شامل مجموعه ای از سیستم های پردازش فوق سریع (HPC) است که قابلیت خوانش اطلاعات پلتفرم توالی یاب ژن BGI DNBSEQ-T۷ را دارد. به این ترتیب محققان این شرکت به جدیدترین سیستم های پردازش فوق سریع و فناوری های تحلیل ژنومیک دسترسی خواهد داشت.

BGI Genomics یکی از  برترین شرکت های توالی یاب ژنوم است و جزو نخستین موسساتی بود که کیت های آزمایشی برای ویروس کرونا ساخت. 


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

انگلیس از اپل تحقیق می کند
تبلیغ شبکه‌های اجتماعی خارجی در رسانه ملی ممنوع شد
رکورد سرعت شبکه‌های نسل پنجم شکسته شد
اعلام نگرانی رسمی آمریکا از پیشتازی چین در حوزه هوش مصنوعی