اینستاگرام برای حفاظت از نوجوانان در کنگره آمریکا شهادت می دهد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این شبکه اجتماعی دریک پست وبلاگی از مجموعه ای از تغییرات برای کاربران نوجوان خبر داد. در این میان قرار است آدام موسری مدیر اینستاگرام فردا در کنگره حاضر شود و درباره حفاظت از کودکان شهادت دهد.

اینستاگرام و متا (شرکت مادر آن) به دلیل چالش‌هایی که ممکن است این سرویس برای سلامت ذهنی و ایمنی آنلاین به وجود آورد، تحت تحقیقات گسترده هستند.

موسری نیز در پستی در اینستاگرام نوشت قابلیت تگ یا منشن کردن نوجوانان در عکس مربوط به حساب‌های افرادی که آنها را فالو نمی‌کنند، حذف شده است. به گفته او از ابتدای ژانویه ۲۰۲۲ میلادی کاربران نوجوان اینستاگرام می‌توانند محتوا را به طور انبوه حذف کنند.

به گفته او اینستاگرام مشغول بررسی قابلیت‌های کنترلی است تا محتوای مخرب یا حساسی که از طریق قابلیت جستجو، هشتگ ها، ویدئوهای کوتاه «ریلز» و گزینه حساب‌های کاربری پیشنهادی به نوجوانان توصیه می‌شود را محدود کند.

همچنین در این پست اشاره شده اینستاگرام قابلیت «Take a Break» را در آمریکا، انگلیس، کانادا و استرالیا ارائه می‌کند. این ویژگی پس از مدت زمان خاصی استفاده از اپ به افراد یادآوری می‌کند، استراحت کنند.

طبق گزارش‌ها این شبکه اجتماعی در مارس سال آینده نخستین ابزارهای خود برای والدین را فراهم می‌کند تا آنها بتوانند مدت زمانی که فرزندانشان در اپ سپری می‌کنند را رصد و محدودیت زمانی وضع کنند.

ماه گذشته گروهی از دادستان‌های کل ایالت مختلف اعلام کردند تحقیقاتی درباره ترویج اینستاگرام برای کودکان با وجود آسیب‌های احتمالی آن آغاز کرده‌اند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مزایای قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین برای حوزه ICT
غرامت ۴ میلیون دلاری برای شرکتی که نظرات کاربران را سانسور می کرد
اسناد ملی استراتژیک کشورها در حوزه هوش مصنوعی بررسی شد
جریمه ۲.۲۵ میلیون دلاری آمازون به علت دستکاری در قیمت محصولات