ای ام دی ارائه دانش فنی حساس به چین را تکذیب کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، ای ام دی متهم شده که یک سیستم پیچیده را برای دور زدن قوانین تحریمی و محدودکننده دولت امریکا مورد استفاده قرار داده است. با این حال مقامات این شرکت چنینی موضوعی را از اساس تکذیب کرده اند.

بر اساس گزارش هایی که اولین بار در نشریه وال استریت ژورنال به چاپ رسید، ای ام دی ابتدا در اوائل سال ۲۰۱۶ فناوری های حساس مورد استفاده برای تولید پردازنده x۸۶ را با شرکت چینی سوگون به اشتراک گذاشت. این شرکت زیر نظر دولت چین در زمینه تولید انواع ابررایانه فعالیت می کند.

در همان زمان وزارتخانه های بازرگانی و دفاع آمریکا هشدار داده بودند که همکاری های ای ام دی با چین می تواند امنیت ملی ایالات متحده را به خطر بیندازد. اما ای ام دی این ادعاها را رد کرده و تصریح کرده که در مورد ماهیت همکاری های خود به دولت آمریکا توضیحات لازم را ارائه کرده و در این زمینه هیچ ابهامی وجود ندارد.

ای ام دی افزوده که برای جلوگیری از انتقال فناوری های حساس آمریکا به چین تمهیدات لازم را افزوده ولی منابع خبری مدعی شده اند که ای ام دی حتی رمزگذاری های سخت افزاری خود را در زمان انتقال فناوری به چین حذف کرده است.

ای ام دی از بابت اعطای مجوزهای این معامله در حدود ۲۹۳ میلیون دلار به جیب زده و راه اندازی کارخانه های مورد نیاز برای تولید سخت افزار در چین و مالزی نیز ۳۷۱ میلیون دلار دیگر سود برای آن به ارمغان آورده است. انتظار می رود کاخ سفید این مساله را به طور جدی مورد بررسی قرار دهد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ششمین دوره مسابقات چالش‌های فناوری اطلاعات برگزار می شود
تبریک دبیر شورای عالی فضای مجازی به رئیس جمهور منتخب
حمایت از حضور مستقل شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه الکامپ
قدردانی مدیرعامل مخابرات از خانواده بزرگ مخابرات کشور