بازاریابی الکترونیک و شخصی نکردن کمپین‌ها و از دست دادن مشتری


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

در حال حاضر ۳۰ درصد کاربران اینترنتی هر هفته در نتیجه گسترش بازاریابی الکترونیک از خرید آنلاین استفاده می‌کنند.

 

برخی معتقدند اکنون تجارت الکترونیکی در عصر طلایی خود به سر می‌برد.

 

با این حال چالش‌هایی بر سر راه بازاریاب‌ها و صاحبان مشاغل اینترنتی به وجود آمده که گذر از آنها به تدبر و مدیریت نیاز دارد.

 

به گزارش [ibazaryabi.com] به نقل از وب‌سایت Marketing Tech News، مطالعات اخیر شرکت Ometria درباره نگاه مصرف‌کنندگان به بازار دیجیتال نشان می‌دهد که ۴۶ درصد مصرف‌کنندگان انگلیسی اگر نتوانند برند مورد علاقه خود را درک کنند، آن را رها نموده و قید خرید از آن را می‌زنند.

 

واقعیت آن است که امروزه سلیقه مشتریان در امر خرید تغییر کرده است.

 

اکنون ما با انسان‌هایی کم‌صبر، سختگیر و نکته‌سنج روبرو هستیم که اگر در «سفر مشتری» خود چیز نامربوطی ببینند، ممکن است از نیمه راه بازگردند و عطای خرید را به لقایش ببخشند!

 

بازاریابی الکترونیک

 

در اینجا کارشناسان از ضرورت شخصی‌سازی محتوا سخن می‌گویند.

 

به عبارت دیگر هر چه پیام‌های شما خودمانی‌تر و به خواست و سلیقه مخاطبان نزدیک‌تر باشد، آنها بهتر می‌توانند با شما ارتباط برقرار کنند؛ و البته بر عکس.

 

اگر شما به مشتریان خود محتواهای شخصی و طبق سلایق آنها عرضه نمی‌کنید، بدانید که رقبای شما کاملاً آماده‌اند که سهم‌تان را از بازار بگیرند و گنج از دست رفته شما را تصاحب کنند.

 

در یک نظرسنجی ۷۰ درصد کاربران ۱۸ تا ۲۴ ساله گفتند اگر برندها در شخصی‌سازی کمپین‌های بازاریابی الکترونیک خود شکست بخورند، مشتریان خود را از دست خواهند داد.

 

از اینجا مشخص می‌شود که اطلاعات چه اهمیت غیرقابل‌انکاری برای کسب و کارها در عصر بازاریابی الکترونیک دارد.

 

البته منظور از سفارشی شدن محتوا در بازاریابی الکترونیک ، چیزی فراتر از رعایت جنسیت مخاطب است.

 

امروزه بسیاری از برندها محتواهای متفاوتی برای گیرندگان زن و مرد تولید می‌کنند ولی مشتری‌ها بیش از اینها انتظار دارند.

 

هر بار که شما یک پیام تجاری برای مخاطب‌تان می‌فرستید که ارتباطی با آنها ندارد، بدگمانی آنها به شما، برند شما و حتی کل بیزینس شما یک گام بیشتر می‌شود.

 

در اینصورت آنها حتی به باز کردن ایمیل‌های آتی شما و یا کلیک بر لینک‌هایی که از سوی شما به دست‌شان می‌رسد رغبتی نشان نخواهند داد.

 

همچنین این مطالعات نشان می‌دهد که ۵۶ درصد مشتریان انگلیسی تمایل به خرید از مجموعه‌ای دارند که در ایمیل آنها، به محصولاتی که باب میل‌شان است اشاره شده باشد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

پاسخی بگذارید