بازار جهانی موبایل ۷.۷ درصد رشد می کند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزموچاینا، پیش بینی می‌شود رشد بازار جهانی موبایل در سال جاری به بالاترین میزان از ۲۰۱۵ میلادی تاکنون برسد. طبق اطلاعات در ۲۰۲۱ میلادی تعداد محموله‌های موبایل بارگیری شده به ۱.۳۸ میلیارد دستگاه می‌رسد که نشان دهنده رشدی ۷.۷ درصدی نسبت به سال گذشته است.

طبق گزارش شرکت IDC روند صعودی بازار جهانی موبایل در سال آینده میلادی با رشد سالانه ۳.۸ درصدی ادامه خواهد یافت. تخمین زده می‌شود در سال آینده میلادی تعداد محموله‌های بارگیری شده موبایل به ۱.۴۳ میلیارد دستگاه برسد.

روند صعودی بازار جهانی موبایل در حالی اتفاق می‌افتد که فناوری ۵G گسترش یافته و دستگاه‌های مجهز به آن نیز وارد بازار شده‌اند. از سوی دیگر تقاضا برای موبایل‌های ۴G میان رده و ارزان قیمت نیز قدرتمند است.

به گفته آنتونی اسکارسلا مدیر بخش تحقیقاتIDC، بیشترین میزان رشد سالانه بازار از ۲۰۱۵ میلادی تاکنون، در سال جاری اتفاق افتاده است. این درحالی است که استفاده از فناوری ۵G در موبایل‌های رده بالا، میان رده و ارزان قیمت گسترش یافته است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ایرانسل امسال هم لوح‌تندیس زرین رضایتمندی مشتری را دریافت کرد
مخالف قدرت شرکتهای فناوری رئیس کمیسیون فدرال تجارت آمریکا شد
لزوم تقویت حضور استارت آپهای حوزه بلاکچین در اقتصاد و صنعت
ایران در نمایشگاه هوافضای روسیه شرکت می کند