بازدید از محتوای بومی آنلاین ۶۰۰ درصد رشد کرد/ تولید ۲۵۰ هزار اپ


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، گزارش عملکرد یک‌ساله دوم وزارت ارتباطات در دوره حضور محمدجواد آذری‌جهرمی در هفته دولت، تحت عنوان «ایران در مسیر هوشمندی» منتشر شد.

این گزارش شامل بخش‌هایی همچون جایگاه ICT در اقتصاد جهانی و ایران، اثرات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ICT ، شبکه ملی اطلاعات با تاکید بر گامی به‌سوی فضای مجازی ایمن و سالم، دسترسی همگانی، دولت الکترونیکی و شفافیت، بهره‌وری و پاسخگویی و نیز هوشمندسازی مدارس است.

در این گزارش، موضوع تکمیل پروژه شبکه ملی اطلاعات به عنوان یکی از مهمترین دستاوردهای یکسال اخیر وزارت ارتباطات مطرح و تحقق لایه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات ۸۰ درصد عنوان شده است. این درحالی است که دسترسی روستاها به شبکه ملی اطلاعات به میزان ۷۸ درصد اعلام شده است.

همچنین تعداد تولید اپلیکیشن های بومی به ۲۵۰ هزار نرم افزار رسیده و میزان بازدید کاربران از محتوای بومی فضای مجازی ۶۰۰ درصد رشد کرده است.

در همین حال تعداد تراکنش های دولت الکترونیک به ۴۵۰ میلیون استعلام رسیده است.

در این گزارش عملکرد گفته شده که ایران مقام نخست تعداد کاربران تلفن همراه هوشمند در خاورمیانه را به دست آورده است.

طراحی و ساخت بیش از ۶ ماهواره بومی یکی دیگر از مهمترین دستاوردهای یک سال اخیر وزارت ارتباطات اعلام شده است. از سوی دیگر این وزارتخانه ایجاد ۶۸ هزار اشتغال را در برنامه های پیش رو وعده داد.

جزئیات گزارش عملکرد آذری جهرمی در سایت وزارت ارتباطات در دسترس است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

پیامک ها اطلاعات شما را فاش می کنند
ارزیابی خسارت سیل در کمترین زمان و بالاترین دقت انجام شد
اپلیکیشن شناسایی پهپاد به بازار می آید
آمریکا مهلت استفاده از تجهیزات هواوی را تمدید می کند