بایدن خواستار حفاظت از کودکان در فضای مجازی شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، این نخستین باری است که بایدن خواستار وضع چنین قوانینی شده و کاخ سفید تصمیم دارد درخواست هایی برای تامین بودجه برای مطالعه و ارتقای ایمنی کودکان در فضای آنلاین اختصاص دهد.

بایدن به طور خاص از کنگره خواست قوانین حریم خصوصی سختگیرانه تری در خصوص کودکان در شبکه های اجتماعی وضع و تبلیغات هدفمند برای آنها را منع کند و از سوی دیگر به شبکه های اجتماعی فشار بیاورد تا محصولات شان را از پایه با توجه به ایمنی کودکان توسعه دهند.

درحقیقت کاخ سفید قبل از سخنرانی بایدن گزارشی منتشر کرد که نشان می دهد دولت آمریکا الگوریتم های شبکه اجتماعی را هدف گرفته که به طور تبعیض آمیز کودکان و به خصوص اقلیت ها را هدف می گیرد.

بایدن در سخنرانی اش گفت: اکنون زمان آن فرا رسیده تا قابلیت های حریم خصوصی را تقویت و تبلیغات هدفمند برای کودکان محدود شود. شرکت های فناوری ملزم شوند جمع آوری اطلاعات خصوصی کودکان را متوقف کنند.

رییس جمهور آمریکا اعلام کرد در بودجه ۲۰۲۳ میلادی خواستار تخصیص ۵ میلیون دلار برای تحقیق درباره آسیب شبکه های اجتماعی به سلامت ذهنی کاربران و همچنین اقداماتی شده که دولت برای مقابله با این آسیب ها می تواند انجام دهد.

علاوه برآن وزارت بهداشت و خدمات انسانی «یک مرکز ملی تعالی در سانه های اجتماعی و بیماری های روانی» در سال آینده راه اندازی می کند.

این درخواست درحالی انجام می شود که چند ماه قبل فرانسیس هوگن، افشاگر فیس بوک در برابر چند کمیته کنگره شهادت داد و متا (شرکت مادر فیس بوک واینستاگرام) را متهم کرد ایمنی کاربران جوان را نادیده گرفته اند.

هوگن نیز در این مراسم به عنوان مهمان همسر رییس جمهور آمریکا حضور داشت.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند
ابداع اپلیکیشنی برای حمل و نقل نابینایان با وسایل نقلیه عمومی
توئیتر به علت نقض حریم شخصی کاربران ۱۵۰ میلیون دلار غرامت می‌دهد