بایدها و نبایدهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بررسی می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران (IRICTU) ، با توجه به اظهارات بسیاری از کارشناسان صنعتICT، یکی از دلایل وجود نابسامانی‌ها در این حوزه نبود جایگاه واقعی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات ( رگولاتوری) است. چرا که رگولاتوری زمانی می‌تواند به عنوان سازمان واقعی تنظیم مقررات در این بخش را برعهده بگیرد که مستقل از حکومت‌ها فعالیت کند. بنابراین با توجه به اوضاع و روند فعلی می‌توان گفت که نهادی به نام رگولاتوری در کشور وجود دارد. چرا که شرط وجود رگولاتوری، استقلال آن از دولت است، نه اینکه زیر مجموعه وزارتخانه مربوطه خود باشد.

با وجودی که سال‌ها در این باره چالش‌های بسیاری مطرح شده اما همچنان تغییری در ماهیت رگولاتوری اتفاق نیفتاده است و این در حالی است که ضرورت بازنگری در ساختار حوزه رگولاتوری با استانداردهای جهانی به شدت احساس می‌شود. از این رو اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران با همکاری دیگر تشکل‌های این حوزه از جمله سندیکای صنعت مخابرات ایران و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای بررسی جوانب مختلف این موضوع را در دستور کار قرار داده است.

سومین گردهمایی خانواده بزرگ ICT با موضوع بایدها و نبایدهای ICT با محوریت «رگولاتور، اپراتور، کارآفرین» روز سه شنبه ۱۸ خردادماه از ساعت ۱۹ به صورت مجازی برگزار می‌شود.

کارآفرینان از دیگر موضوعاتی است که در این گردهمایی، خانواده ICT ایران در مورد آنها به گفتگو می‌نشینند.

دو ریسک عمده تحریم و کرونا در فضای اقتصادی مشکلات زیادی را به وجود آورده و همین موضوع بسیاری از کسب و کارها را به ورطه نابودی کشانده و البته فرصت رشد و سودآوری برای برخی از کسب و کارها از جمله کسب و کارهای آنلاین را نیز فراهم کرده است؛ بر این اساس این گردهمایی از زبان کارآفرینان فعال در این حوزه به بررسی مشکلات و چالش‌های آنها خواهد پرداخت.

عنوان بعدی که در این رویداد توسط کارشناسان و فعالان این حوزه مورد بررسی قرار می‌گیرد، بحث «اپراتورها» است که طبیعتاً چالش برانگیز است.

در نهایت پیشنهادات مطرح شده در این رویداد می‌تواند راهگشای بسیاری از امور مهم و برطرف کردن چالش‌های متعدد در این زمینه و در دولت بعدی و به نوعی نقشه راهی برای مدیران باشد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ایرانسل امسال هم لوح‌تندیس زرین رضایتمندی مشتری را دریافت کرد
مخالف قدرت شرکتهای فناوری رئیس کمیسیون فدرال تجارت آمریکا شد
لزوم تقویت حضور استارت آپهای حوزه بلاکچین در اقتصاد و صنعت
ایران در نمایشگاه هوافضای روسیه شرکت می کند