باید زیرساخت های لازم برای کسب و کار اینترنتی فراهم شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، محمود واعظی، وزیر ارتباطات ظهر امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری جشنواره الکامپ گفت: در این زمینه کارهای زیربنایی زیادی انجام شده و همچنین فاز سوم شبکه ملی اطلاعات را در آنجا عرضه خواهیم کرد و یک عنایت ویژه ای هم به استارت آپ ها داریم نیروهای جوانی داریم که فعالیت خود را به ویژه در بخش کسب و کارهای الکترونیک.  

وی افزود: ما باید زیرساخت های لازم برای شرکت‌هایی که کسب و کارشان اینترنتی است را فراهم کنیم تا آنان با استفاده از شبکه ملی اطلاعات به فعالیت بپردازند.

وزیر ارتباطات ادامه داد : با توجه به اینکه این موضوع یک کسب وکار جدید است و ما مصوبات و قانون به اندازه کافی نداریم باید قانون مادر برای آن تصویب کنیم به همین جهت ما روز گذشته جلسه ای دو ساعت ونیمه با فراکسیون اشتغال مجلس برگزار کردیم و حدود ۱۲ نفر از بزرگان کسب وکار الکترونیک نیز با حضور در این جلسه توضیحاتی را ارائه کردند و در نهایت کمیته مشترکی متشکل از دولت ٬ مجلس و بخش خصوصی تشکیل شد.

واعظی خاطر نشان کرد: مهم ترین هدفی را که ما در دولت دنبال می کنیم این هستش که اگر کسب وکارهای الکترونیکی در حال گسترش است لطمعه ای به کسب و کارهای سنتی نزند و این خیلی مهم است که ارتباطی میان این دو پدید آید.

وزیر اطلاعات درباره حضور در کابینه اظهار داشت: صحبت در اینباره زود است وحضور مجدد بنده در اختیار رییس حمهور خواهد بود.

وی پیرامون شبکه ملی اطلاعات افزود: جلسات بسیار منظم بود و روزه دوشنبه هم جلسه مفصلی با حدود ۵۰ شرکت مختلف داشتیم و امیدوار هستیم تا پایان این ماه فاز سوم ان راه اندازی شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مسابقات برنامه نویسی جاوا برگزار می شود
موفقیت محققان در ساخت تقویت کننده نیمه هادی با راندمان بالا
قوانین حفظ حریم شخصی در اروپا گسترش می یابد
بادگیر کوچک تایر مجهز به نمایشگر او ال ای دی