با این برنامه از میزان رعایت حریم شخصی در سایت ها مطلع شوید


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، امروزه برخی مرورگرهای اینترنتی مانند تور و داک داک گو با تمرکز بر روی مساله حفظ حریم شخصی طراحی شده اند. طراحان مرورگر داک داک گو، به تازگی یک برنامه موبایلی و یک افزونه برای مرورگر اینترنتی خود طراحی کرده اند که به حفظ بیشتر حریم شخصی در حین استفاده از وب سایت ها کمک می کند.

برنامه موبایلی یادشده Privacy Browser نام دارد و در صورت استفاده از آن برای دسترسی به وب سایت ها با استفاده از تلفن همراه می توان از ردگیری فعالیت ها توسط ابزار پیشرفته شرکت هایی مانند گوگل و فیس بوک جلوگیری کرد. شرکت های یادشده بدون اطلاع کاربران از این ابزار برای جمع آوری اطلاعات در مورد عادات کاربری افراد و فروش این اطلاعات به بیشترین قیمت به شرکت های تبلیغاتی استفاده می کنند.

Privacy Browser در زمان استفاده کاربر از یک وب سایت، ابزار ردگیری فعالیت های وی توسط برنامه های مخفی شرکت های تبلیغاتی را بلوکه می کند. همچنین اگر وب سایتی دارای نسخه ای رمزگذاری شده با پیشوند https باشد، برنامه مذکور کاربر را به طور خودکار به سمت همان نسخه هدایت می کند.

این برنامه علاوه بر بلوکه کردن مزاحمان، گزارش هایی در مورد آنها برای کاربر ارسال می کند. همچنین Privacy Browser به هر وب سایت بر مبنای میزان احترام به حریم شخصی نمره می دهد. نمره A به معنای شرایط مطلوب و نمره F به معنای بدترین شرایط است.

افزونه جدید این شرکت که امکانات مشابهی دارد برای مرورگرهای کروم، فایرفاکس و سافاری در دسترس و قابل استفاده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

موس جدید برای کنترل راحت تر تماس‌های ویدئویی
۵۰۰ هزار گوشی آیفون قاچاقی وارد ایران شد
مجوز فعالیت خدمات دهندگان اینترنت TD-LTE تمدید می‌شود
بررسی همترازی دبیر شورای فناوری اطلاعات با معاون وزیر در دولت