ببینید / یک آگهی خیلی بد برای کوکان کار با حضور چهره ها؛ بهترین کمک نساختن این آگهی بود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

رسانه تبلیغات - مجری تبلیغات۰


بدون دیدگاه

ببینید / یک آگهی خیلی بد برای کوکان کار با حضور چهره ها؛ بهترین کمک نساختن این آگهی بود

دنیای تبلیغات- امیرحسین نوریان- این تصور که ساخت آگهی های فرهنگی و اخلاقی بخاطر موضوضعشان کار راحتی است، یک اشتباه بزرگ است. آگهی و آگاهی دادن فارغ از موضوع و حجم آدم های جذاب، همچنان محصول ایده و نوع ساخت است  که اتفاقا نمونه های خیلی خوبش را اخیرا هم در تلویزیون برای کمیته امداد و اهمیت والدین و هم برای توجه به مادر و زیبایی اش داشتیم. اتفاقا بی حضور چهره که می شود فرق یک کار حرفه ای مبتی بر ایده و اجرا با رسالت تبلیغاتی را با یک کار ضعیف و ضد تبلیغ پر از چهره درک کرد.

اما این آگهی بنیاد کودک، یک آگهی خیلی بد است که معکوس کار می کند. عده ای هنرمند قرار است در چند ثانیه حضورشان مقابل دوربین، مثلا تاثیر بگذارند. گویا متن و سناریو و خط و ربط مشخصی هم نیست. این است که بجای تمرکز بر کانسپت، آدم های نا آگاهی، عرصه این حمایت را با رقابت برای مثلا بازی و تاثیر گذاری اشتباه می گیرند و ماه عسلش می شود عشوه های علی نصیریان و عینک تمیز کردن مدرس و انتقاد به دولت و بد تر از همه تمسخر مردم.

در همه جای دنیا، سخت ترین ادبیات، ادبیات خواهش کردن از مردم است. که مثلا چطور لطف کنند در فلان کار مشترک و کمک کنند. که این ادبیات، یا خواهشی است و یا معضلی با ابعادش به تصویر کشیده می شود و احساسات مردم را درگیر می کند. در اینجا اما به ضرب دوربین روی دست خیلی غلط، تغییر ناگهانی مدیوم شات به کلوز آپ زنانی که آرایش غلیط دارند و ادبیات طلبکارانه ی: آقا نخواستیم کمک کنی و اصلا کمک نکنید، می خواهند اخلاق را ترویج کنند.

آگهی زیادی بد و آزار دهنده است و معکوس کار می کند.

جمع بندی کار هم دقیقا نیت آدم های حاضر در آگهی را عریان می کند که هدف کمک کردن شما نیست. فقط این کلیپ را برای  نفر ستید که ما دیده شویم….

[دانلود]

نویسنده : امیرحسین نوریان

موسس و سردبیر دنیای تبلیغات
منتقد و تحلیلگر تبلیغات /
مشاور تبلیغات و برندسازی


Print Friendly and PDF


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

دیدگاهتان را بنویسید