بخشنامه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان ICT تهیه می‌شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، عیسی زارع پور در دیدار با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، برنامه‌های این وزارتخانه را برای حمایت و تقویت شرکت‌های دانش بنیان در حوزه ICT تشریح و پیشنهاد تشکیل کارگروهی مشترک با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری را برای حمایت و توسعه بخش دانش بنیان حوزه ICT ارائه کرد.

وی در این دیدار که روز گذشته با موضوع هم اندیشی و هماهنگی برای تقویت شرکت‌های دانش بنیان حوزه ICT، برگزار شد با اشاره به اینکه اشتغال فناوری پایه از سال گذشته به عنوان یکی از برنامه‌های وزارت ارتباطات در اولویت قرار داشته است، گفت: ریل گذاری در وزارت ارتباطات بر همین اساس انجام شده و با دستور مقام معظم رهبری، عزم ما در این حوزه بیشتر شد.

بخشنامه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان ICT تهیه می‌شود

وی با اشاره به اینکه در حال تهیه بخشنامه‌ای در سه بخش برای حمایت و توسعه شرکت‌های دانش بنیان در حوزه ICT هستیم، افزود: بخش اول مربوط به سرویس‌هایی است که می‌توانیم به شرکت‌های دانش بنیان ارائه کنیم؛ همانند اینترنت پرسرعت. بخش دوم بسترسازی برای اشتغال‌زایی فناوری‌پایه است. در این بخش، هم تجهیزات و هم پلتفرم‌ها مورد توجه هستند، در حوزه تجهیزات سخت افزاری با توسعه بازار به سمت بومی سازی حرکت می‌کنیم و در حوزه پلتفرم‌های بومی که بستر مناسبی برای اشتغال‌زایی گسترده هستند، برنامه ویژه ای برای حمایت از آنها پیش بینی شده است.

زارع پور بخش سوم برنامه‌های حمایتی وزارت ارتباطات را استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان برای اجرا و واگذاری پروژه‌های مجموعه وزارت ارتباطات عنوان کرد.

وزیر ارتباطات پیشنهاد تشکیل کارگروهی مشترک با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور را ارائه کرد تا ظرف یک هفته پیش نویس تفاهم نامه‌ای برای حمایت و توسعه بخش دانش بنیان حوزه ICT تدوین شود.

در ابتدای این جلسه معاونین و مدیران وزارت ارتباطات و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری نیز نظرات و پیشنهادات خود را درباره موضوع نشست مطرح کردند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند
ابداع اپلیکیشنی برای حمل و نقل نابینایان با وسایل نقلیه عمومی
توئیتر به علت نقض حریم شخصی کاربران ۱۵۰ میلیون دلار غرامت می‌دهد