برآورد خسارات انفجار بیروت با داده‌های ماهواره‌ای


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسلش گیر، اگر چه ویدئوهای منتشر شده از انفجار هفته قبل شهر بیروت اطلاعات زیادی را در این زمینه در اختیار نهادهای مسئول گذاشته، اما داده‌های ماهواره‌ای برآورد دقیق‌تری در این زمینه به دست می‌دهد.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از تصاویر ویدئویی و تجهیزات فنی، انفجار مهیب بیروت قدرتی برابر با یک زلزله ۳.۳ تا ۴.۵ ریشتری داشته است.

محققان فعال در ناسا و پژوهشگران سنگاپوری با همکاری یکدیگر از تصاویر ماهواره‌ای و داده‌های ویدئویی برای تهیه یک نقشه جامع از میزان خسارات وارده به بندر بیروت بهره گرفته‌اند. در این نقشه مناطقی که بعد از انفجار آسیب دیده‌اند مشخص شده و برای مناطق به شدت آسیب دیده از رنگ قرمز و برای مناطق کمتر آسیب دیده از رنگ زرد استفاده شده است.

دقت این نقشه ۳۰ متر به ازای هر پیکسل رنگی است و در آینده از آن برای بصری سازی خسارت‌های وارده، کمک به نهادهای دولتی و سازمان‌های امدادی به منظور یاری رسانی مناسب و اولویت بندی دقیق منابع استفاده خواهد شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مشخصات گوشی «موتو جی ۲۰» فاش شد
ایرانسل به‌دنبال برقراری ارتباط همه‌جانبۀ دیجیتال بین مردم است
۵ شرکت بزرگ فناوری در آمریکا از خرید و ادغام منع می شوند
نصب دوربین در ون های آمازون رانندگان را ترساند