برخورد آلمان با نقض کپی‌رایت در یوتیوب


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دادگاه عالی آلمان روز پنجشنبه با صدور حکمی اعلام کرد: پلتفرم‌های اشتراک گذاری ویدئو تنها در صورتی مسئول نقض کپی رایت خواهند بود که پس از اطلاع از آپلودهای غیرقانونی، سریعاً برای مسدود کردن دسترسی به آنها اقدام نکنند.

این پرونده در بحبوحه نبرد طولانی مدت بین صنعت یک تریلیون دلاری تولید فیلم و سریال در اروپا و پلتفرم‌های آنلاین مطرح می‌شود که اولی به دنبال جبران خسارت بارگذاری‌های غیرمجاز انواع ویدئو است.

این منازعه همچنین بخشی از یک درگیری گسترده‌تر در مورد این است که پلتفرم‌های آنلاین و رسانه‌های اجتماعی تا چه حد باید برای نظارت بر ارسال محتوای غیرمجاز، غیرقانونی یا نفرت‌انگیز مسئول شناخته شوند.

بر اساس این حکم، اپراتورهای پلتفرم‌های آپلود می‌توانند به افشای هویت کاربرانی که مرتکب تخلف می‌شوند و از جمله افشای آدرس ایمیل آنها ملزم شوند. صدور این حکم مبتنی بر حکمی است که سال گذشته توسط دیوان دادگستری اتحادیه اروپا صادر شد.

تصمیم مذکور ناشی از شکایتی است که توسط یک تهیه‌کننده موسیقی علیه یوتیوب طرح شد. علت شکایت وی انتشار فایل ضبط‌های ویدئویی و صوتی وی در یوتیوب بود. یوتیوب حتی پس از ارسال نامه‌ای از سوی وکیل وی و درخواست حذف آن‌ها این کار را انجام نداد.

یوتیوب در واکنش مدعی شده به سیستم‌هایی که برای مبارزه با نقض کپی رایت ایجاد کرده مطمئن است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند
ارتباطات در مناطق زلزله زده پایدار است