برخورد پلیس با مردم آمریکا در یک اپلیکیشن ثبت و گزارش می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، پایتخت ایالت فلوریدا آمریکا با پشتیبانی پلیس محلی از اپلیکیشنی رونمایی کرده که به ساکنان اجازه می‌دهد هرگونه برخورد با پلیس را ضبط کنند. این در حالی است که چندی قبل یک حادثه تیراندازی با حضور ۳ نیروی پلیس خبرساز شده بود.

اپ مذکورTallahassee Bystander jg نام دارد و به ساکنان شهر تالاهاسی اجازه می‌دهد برخورد خود با نیروهای پلیس در سطح شهر را ضبط کنند.

فیلم‌های ضبط شده به یک سرور محلی ارسال و در آنجا ذخیره می‌شوند تا در صورت نیاز مقامات آنها را بررسی کنند. برای شروع فیلمبرداری در اپ کافی است کاربر کلمه «رهگذر» (Bystander) را بگوید.

لازم نیست افراد در این اپ ثبت نام کنند بنابراین کاربران ناشناس باقی می‌مانند. اگر پلیس تالاهاسی یا هیأت نظارت آن تصمیم به بررسی دقیق‌تر رویدادی بگیرند، کافی است نوتیفیکشینی به ارسال کننده کلیپ بفرستند. به این ترتیب هویت کاربر همچنان ناشناس باقی می‌ماند.

نسخه‌هایی از کلیپ‌های ضبط شده روی موبایل کاربر ذخیره می‌شود و به طور زنده برای پلیس محلی پخش می‌شود و همچنین برای سه شماره تماس اضطراری که فرد تعیین می‌کند، ارسال خواهند شد.

همچنین می‌توان این ویدئو را به عنوان مدرک در دادگاه ارائه کرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» برگزار می شود
پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد
مدل‌های ارزیابی کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی تدوین شد
کمبود تراشه ۲۰۲۳ میلادی برطرف می شود