بررسی قضایی سوءاستفاده مالی از خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این افراد در ماه ژانویه و چند روز قبل از اینکه این شرکت سازنده بازی‌های ویدئویی توسط مایکروسافت خریداری شود، بخش زیادی از سهام آن را خریداری کرده و سودهای کلانی کسب کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، بری دیلر، رئیس هلدینگ رسانه‌ای IAC، پسرخوانده‌اش فون فورستنبرگ و دیوید گفن چهره شناخته شده عرصه موسیقی با این خرید سودی در حدود ۶۰ میلیون دلار کسب کرده‌اند. ارزش هر یک از سهام این شرکت هم اکنون در حدود ۸۰ دلار است.

وزارت دادگستری آمریکا در حال بررسی این موضوع است که آیا این خرید قوانین معاملات داخلی ایالات متحده را نقض کرده است یا خیر. کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور هم به طور جداگانه در حال انجام تحقیقات مربوط به خریدهای مذکور است.

این سه نفر مدعی شده‌اند که هیچ یک از آنها هیچ اطلاعی در مورد خرید احتمالی اکتیویژن توسط مایکروسافت نداشته‌اند. در ماه ژانویه، مایکروسافت اعلام کرد قصد دارد اکتیویژن سازنده بازی مشهور «ندای وظیفه» را به قیمت ۶۸.۷ میلیارد دلار در جریان بزرگترین معامله صنعت بازی‌های ویدئویی در طول تاریخ خریداری کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند
ابداع اپلیکیشنی برای حمل و نقل نابینایان با وسایل نقلیه عمومی
توئیتر به علت نقض حریم شخصی کاربران ۱۵۰ میلیون دلار غرامت می‌دهد